Як повідомляє інтернет-видання «Золотоноша.City», працівники Золотоніського міського Будинку культури не припинили свою творчість і на карантині. Сірі будні вони розбавили веселими піснями: запропонували глядачам онлайн-концерти, які можна переглянути на сторінці закладу у фейсбуці. Артисти організували музичний флешмоб, щоб вселити людям віру у те, що все буде добре, та відвернути від важких думок. Щодня виставляють нові онлайн-трансляції з домашніх студій. На їхню думку, ця вимушена перерва дає можливість повернутися до справжнього мистецтва. І навіть під час карантину не існує перешкод для спілкування з глядачем.
Прихильники співочого таланту вже мали змогу переглянути відеоролики Ігоря Соколенка, Вікторії Костогриз, Світлани Шейченко, Євгена Гонзи, Вікторії Долгушиної, Маргарити Лазарєвої, Ірини Темченко, Станіслава Іванилюка, Анни Ярешко, Вікторії Бузинської, гурту «Black List». Також до флешмобу працівників Будинку культури приєднався і директор музичної школи Ігор Путинець.
Артисти кажуть, що онлайн не передає живої атмосфери і виступи на сцені – це передусім безпосередній контакт артиста і глядача. В першу чергу – це обмін енергетикою і через екран зовсім інші відчуття і сприйняття себе.
Начальник відділу культури Золотоніського міськвиконкому Станіслав Щербатюк:
– Ідею створення музичного флешмобу запропонувала заступник міського голови Мар’яна Ніщенко. Цю ініціативу ми всі гуртом підтримали. Вона дає можливість розкритися кожному артисту з іншого боку, набути навики та вміння працювати дистанційно. Відразу треба бути і співаком, і оператором, а ще важливо для артиста – найвиразніше передати емоції. Кожен сам собі підбирає пісню – або з напрацьованого репертуару, або готує щось новеньке. Вдома відбуваються зйомки, потім відеоролики для опрацювання пересилають нашому звукорежисеру і керівникові методичного кабінету Ігорю Соколенку. Він все монтує і розміщує на сторінці міського Будинку культури. У цьому процесі є, звичайно, і свої складнощі, бо це ж не студійні записи. Наразі наші артисти використовують ноутбуки, колонки, намагаються зробити все, щоб була якість звучання. Сам запис триває більше години, ще якийсь час потрібно, щоб завантажити музичний відеоролик в Інтернет. Сольні артисти уже виступили. У планах – показ виступів народного аматорського театру МБК. Користувачі фейсбуку мають можливість вже переглянути виставу-водевіль М. Старицького «По-модньому» та «Кум мірошник, або сатана в бочці». З часом придумаємо ще щось і порадуємо шанувальників. Найприємніше, – каже Станіслав Щербатюк, – читати коментарі з подяками. Люди вдячні, що навіть під час карантину ми працюємо і не забуваємо про них. Карантин зруйнував нам великі плани. На початку квітня ми мали намір провести театральний вечір. Готували заходи до річниці Чорнобильської трагедії, Дня перемоги, мали відбутися молодіжні концерти, «Ліга сміху» і багато ще чого цікавого. Як тільки офіційно дозволять проведення масових заходів, наш відділ культури запрацюємо на повну потужність. І сподіваюся, що Івана Купала святкуватимемо разом з усіма золотонісцями. А поки спілкуємося з колегами щодня по телефону, і не тільки, бо ми вже – як одна сім’я.
Хочемо також додати, що золотоніські митці організували онлайн -конкурс на кращого виконавця з народу. Все що треба – записати пісню та завантажити її в коментарі під постом на сторінці Міський Будинок Культури м. Золотоноша Переможця обиратимуть шляхом голосування: у кого більше лайків, той і отримує подарунок. Конкурс триватиме до кінця карантину. Переможця онлайн-конкурсу планують оголосити 12 травня. Карантин продовжується, і на користувачів фейсбуку чекають нові знайомства з творчістю місцевих аматорів сцени. Не втрачайте позитиву і насолоджуйтеся приємним переглядом.