Як справляються з викликами пандемії медичні працівники Золотоніського міського Центру первинної медико-санітарної допомоги, зважаючи на значне поширення небезпечного вірусу у Золотоноші? Адже хворі є і серед них. Про це ми запитали в Олександра Прокопчука, який, окрім лікаря загальної практики сімейної медицини амбулаторії №2, віднедавна обіймає ще й посаду заступника директора з медичного обслуговування міського Центру. Пише Золотоноша.сіті.
Олександр Сергійович зазначає, що амбулаторія №3 працює у звичному режимі. 19 жовтня в амбулаторії №1 на роботу вийшли ще 2 лікарки: повернулася з лікарняного Віра Полякова, а також приступила до виконання своїх обов’язків нова сімейна лікарка Наталія Галат.
Перевантажена поки що амбулаторія №2. Сімейній лікарці Аллі Прокопчук доводиться, окрім своїх пацієнтів, приймати ще й золотонісців, які уклали угоди з її колегами: Михайлом Рибкою, котрий завершив трудову діяльність, та Оленою Казак і Наталією Федосєєвою, які нездужають. До того ж, на активних лікарняних тут перебувають 72 хворих.
Наразі, за словами Олександра Прокопчука, існує значна затримка з отриманням результатів ПЛР-тестів. Це пов’язано з роботою Черкаського лабораторного центру. Каже, що тільки-но отримали результати за минулий тиждень, причому в різнобій: ті, що бралися і в понеділок, і у п’ятницю. Із 70 тестів, взятих протягом тижня, половина – позитивних.
Олександр Прокопчук вважає, що через коронавірус виникає дуже багато панічних атак і страху у людей:
– Хвороба невідома і недосліджена. Це викликає страх у людей. У багатьох вона ускладнюється пневмонією. Це така особливість вірусу. Попередити пневмонію НЕМОЖЛИВО. Неконтрольований прийом антибіотиків не тільки не вбереже від запалення легень, а й сприятиме ситуації, коли через 5-10 років нам не буде чим лікувати звичайні бактеріальні інфекції. Наголошую вкотре: медикаментозного лікування від COVID-19 ще не винайшли.