Із січня 2021 року у загальноосвітніх школах Золотоніської територіальної громади освітня мережа збільшилася на 731 дитину. Додалися учні сільських населених пунктів, що приєдналися до Золотоноші. Наразі у школах навчається 3647 дітей. Про це Золотоноша.City розповіла начальник відділу освіти Золотоніського міськвиконкому Ольга Строкань. Пише Золотоноша.Сіті.

Дошкілля збільшилося на 249 малят, дитячі садочки відвідують 1187 дошкільняток. Позашкіллям охоплено 1742 дитини (+252). Весь персонал міської освітньої галузі налічує 915 працівників: до 695 осіб, які працювали у Золотоноші, додалися 220 із сільської місцевості.

В умовах локдауну

У Золотоніській територіальній громаді освітня галузь працює в онлайн-режимі. Уроки проводяться з використанням найрізноманітніших платформ. Деякі проблеми із швидкісним Інтернетом мають діти сільських шкіл, які увійшли в структуру відділу. Проте педагогічні працівники намагаються дати знання дітям у повному обсязі, враховуючи рекомендації Міністерства охорони здоров’я.

Тривалість уроків під час онлайн-навчання

Як каже Ольга Миколаївна, відповідно до нового санітарного регламенту МОЗ для шкіл, під час дистанційного навчання вчителі мають чергувати види навчальної діяльності у класі. Це потрібно для того, щоб учні не проводили весь час лише у телефонах та комп’ютерах.

– Упродовж уроку діти можуть користуватися телефонами, комп’ютерами, телевізорами, ноутбуками лише визначену кількість часу. Для учнів першого класу це не більше 10 хвилин, 2-4 класів – 15 хвилин; 5-7 класів – 20 хвилин; для 8-9 класів – 20-25 хвилин. Щодо онлайн-навчання старшокласників, то суть вимоги полягає в тому, що на 1-й годині заняття мають тривати до 30 хвилин, на другій – 20 хвилин. Однак тривалість уроків зазвичай залишається незмінною. Це лише лімітована робота перед монітором комп’ютера. Окрім того, після занять МОЗ рекомендує для учнів провести вправи з рухової активності та гімнастику для очей. Вже є методичні рекомендації і нашого профільного міністерства, які ми також маємо врахувати під час онлайн-навчання.

Діти з багатодітних сімей харчуватимуться безкоштовно

За словами Ольги Строкань, золотоніські депутати ухвалили рішення, що діти з багатодітних родин мають харчуватися у школах і дитсадках за рахунок міського бюджету. Натомість до децентралізації категорійні діти із сіл району отримували таку пільгу лише на 50 відсотків. Зі створенням Золотоніської територіальної громади 152 дитини сільської місцевості отримуватимуть безкоштовне харчування разом із 397 міськими дітлахами. Як інформує посадовиця, наразі відділ освіти уклав 7 прямих договорів на постачання продуктів і товарів, оголошено 12 спрощених закупівель.

Успіх педагогів на обласному рівні

Конкурс «Учитель року-2021» відбувся в онлайн-режимі. Зі слів начальника відділу освіти, за підсумками його проведення маємо досить гарні успіхи. Два педагоги Золотоніської спеціалізованої школи №1 з поглибленим вивчення економіки та правознавства вибороли другі місця на обласному рівні. Це – вчителька трудового навчання Людмила Тараненко та математики Анастасія Задорожня. А вчителька української мови і літератури Тетяна Діденко з Коробівського НВК увійшла в десятку кращих.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).