Виставку філателії «Останнім шляхом Кобзаря» презентували у Золотоніському краєзнавчому музеї ім. М. Пономаренка. Це унікальна колекція конвертів, яку  член Черкаського земляцтва «Шевченків край» у Києві Олександр Канівець зібрав у ході проведення Міжнародного поштового походу-реквієму за маршрутом перевезення тіла Т. Г. Шевченка із Санкт-Петербурга до  Канева.  Організована вперше у 2011 році, пересувна виставка мандрує Україною вже десять років. За цей час  її експонати побували у 97 містах і містечках. На ній представлено виготовлені на спецзамовлення і погашені конверти  із зазначенням конкретної дати і часу у кожному з тих населених пунктів, якими 160 років тому пересувалась траурна процесія від Смоленського кладовища до вічного спочинку Кобзаря  на Чернечій горі. Водночас тут представлено копію посмертної маски Т. Г. Шевченка.

   Олександр Канівець розширив географію експонування виставки і нині пропонує її на огляд у місцях, пов’язаних з перебуванням  Кобзаря. У Золотоноші, зазначили працівники музею, Т. Шевченко, на жаль, не був. Але згадує про неї неодноразово у своїх творах, перебував у дружніх стосунках з нашим знаним земляком Михайлом Максимовичем. Крім того, саме Золотоніське повітове земство тривалий час здійснювало догляд могили Кобзаря у Каневі. Тож логічним було погашення спецконверта Укрпоштою у Золотоноші 5 червня 2021 року, у день відкриття виставки. А першими її відвідувачами стали вчителі суспільних і гуманітарних предметів міських шкіл.

   Олександр Канівець подарував музею спецконверт із зображенням пам’ятника Тарасу Шевченку у Золотоноші  – його оперативно виготовили працівники місцевого поліграфічного підприємства й погасили штемпелем у поштовому відділенні.

   Музейну колекцію поповнила також оригінальна поштова картка -картмаксимум.  Вона франкована стандартною маркою із зображенням герба Золотоноші і погашена в перший день введення її в обіг – 24 вересня 2020 року.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).