«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани». Ці слова надзвичайно актуальні для кожного з нас, бо справжній українець повинен знати історію свого народу та імена видатних людей, якими пишається країна.
Ось і сьогодні у Деньгах увіковічнили пам’ять уродженця села та історичної постаті Сергія Павловича Шелухіна. На його честь відкрили пам’ятний знак. Вчений, видатний юрист, історик, дипломат, громадський та політичний діяч, представник народницько-демократичного напрямку української політичної думки міжвоєнного періоду, письменник, педагог, член Центральної Ради, генеральний суддя УНР – багатогранний деньгівчанин, який увійшов у історію українського державотворення.
Ідею створення пам’ятника запропонував український історик, педагог, кандидат історичних наук, доцент, член Національної спілки журналістів України та почесний краєзнавець Григорій Голиш. Художник і скульптор роботи – черкасець Єгор Тєрєхов. Монумент звели за кошти депутатського фонду.
На церемонії відкриття були присутні почесні гості – очільниця Золотоніської військової адміністрації Ірина Тернова, секретар Золотоніської міської ради Наталія Сьомак та депутат обласної ради, начальник Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський. Посадовці висловили слова вдячності усім причетним до реалізації пам’ятного знаку і особисто Григорію Михайловичу за те, що є люди, які пам’ятають, вивчають українську історію та передають її новітньому поколінню.
Атмосферу заходу, яка заглибила кожного у давнину історії рідного краю, створили артисти міського Будинку культури.
Зазначимо, що всупереч проімперським політичним спекуляціям та фальсифікаціям щодо державних та етнічно-національних термінів на різних етапах розвитку нашої Батьківщини, Сергій Шелухін довів у своїх працях давність назви Україна, величезний внесок українства у загальнослов’янську історію і культуру. Одну зі своїх останніх праць – «Україна – назва нашої землі з найдавніших часів» Шелухін присвятив «тим, що боролися й полягли за волю України».
Кажуть, що великі люди народжуються в селі, а душа їхня спочиває у столиці. Наш земляк помер і похований у Празі.