Станом на сьогодні в місті зафіксовано вісім випадків захворювання на кір. Про це повідомляє заступник головного лікаря КП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Володимир Буц. За словами медика, загалом від недуги в Золотоноші щеплено 89,7 % жителів. Лікарня ж повністю забезпечена вакциною КПК (кір-краснуха-паротит). Буц закликає пройти вакцинацію тих, хто раніше відмовився від неї з будь яких причин.

Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після впливу вірусу і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з’являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через кілька днів з’являється висип: зазвичай на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по тілу і, в кінцевому підсумку, з’являється на руках і ногах. Це триває 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висип виступає через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу.

Важкою формою кору з більшою ймовірністю хворіють діти раннього віку, які отримують погане харчування. Особливо ті, хто недоотримує вітамін А, або ті, імунна система яких ослаблена ВІЛ/СНІДом чи іншими хворобами. Більшість смертельних випадків кору відбувається через ускладнення, пов’язаних з цією хворобою.

Найчастіше ускладнення розвиваються у дітей у віці до п’яти років або у дорослих людей старше 20 років. Найсерйозніші ускладнення включають сліпоту, енцефаліт (інфекцію, що приводить до набряку головного мозку), важку діарею і пов’язану з нею дегідратацію, вушні інфекції і важкі інфекції дихальних шляхів, такі як пневмонія.

Серед груп населення з високими рівнями недостатності харчування і при відсутності належної медичної допомоги до 10% випадків кору закінчуються смертельним результатом. У людей, що перехворіли на кір, виробляється імунітет проти неї на все життя.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).