Як повідомили у КНП «Золотоніська багатопрофільна лікарня», у зв’язку з різким збільшенням рентгенологічних досліджень органів грудної клітини хворим на коронавірусну хворобу і високим навантаженням на медичних працівників та рентгенологічну апаратуру, золотонісцям варто записуватися на обстеження у кабінет №78 через сімейного лікаря та за електронним направленням. Пише Золотоноша.Сіті.
Перевантаження рентгенологічної апаратури приводить до зупинки її роботи і збільшення черги на обстеження.
У кабінеті №78 проводяться обстеження у такі дні та години:
- з понеділка до п’ятниці − з 11.00 до 16.00,
- у суботу − з 10.00 до 14.00.
Директор закладу Сергій Примак закликав пацієнтів з розумінням поставитися до прохання та вибачився за тимчасові незручності.
– У зв’язку з тим, що рентгенологічного дослідження потребують люди як з коронавірусною інфекцією, так і амбулаторні хворі, які не мають жодного відношення до цієї небезпечної хвороби, було ухвалено рішення розвести пацієнтів на дві черги, − коментує ситуацію заступник Золотоніського міського голови Мар’яна Ніщенко. – Тому закликаємо і сімейних лікарів, і медичних працівників вторинної ланки, і пацієнтів звернути увагу на новий графік роботи рентгенологічного кабінету.
Людей, котрі хворіють на COVID-19, прийматимуть:
- у будні − з 11:00 до 13:00,
- у суботу − з 10:00 до 12:00.
Стосовно тих золотонісців, котрі перебувають на амбулаторному лікуванні, для них рентгенологічні дослідження проходитимуть:
- у будні − з 13:00 до 16:00,
- у суботу − з 12:00 до 14:00.
Таким чином, запевнила Мар’яна Едуардівна, планується зменшити навантаження на медичний персонал та обладнання, розвести людей в окремі черги і вплинути на поширення інфекції.
– Принагідно хочу сказати про те, що у ковідному госпіталі Золотоніської багатопрофільної лікарні наразі перебуває 91 пацієнт. Фактично маємо 109 ліжок для таких хворих, а резерв – 105. Кисневими концентраторами, що працюють в інфекційному відділенні дитячої лікарні і терапевтичному, ми забезпечені, їх 146. В інфекційному відділенні поліклініки кисень подається централізовано за допомогою кисневої системи у кількості 21 одиниця, − зазначила посадовиця.
– Дуже просимо наших пацієнтів звертатися до лікарні тільки у разі потреби невідкладної допомоги та убезпечити себе масками, рукавичками, дезінфікуючими засобами. Коли є ознаки ГРВІ, у першу чергу необхідно звертатися до свого сімейного лікаря, а він вже направлятиме на ПЛР-тестування чи швидкі тести. Згідно з Постановою Кабміну та моїм дорученням заборонений прийом у навчальні заклади будь-якого рівня дітей і педагогічних працівників з найменшими ознаками ГРВІ, − наголосила Мар’яна Ніщенко.