Сьогодні у залі засідань міської ради відбулася зустріч із матерями та дружинами загиблих на війні золотонісців. Діалог відвідали народний депутат України Віталій Войцехівський разом із помічницею Мар’яною Ніщенко, очільники ОТГ – заступник міського голови Олександр Флоренко та начальниця відділу зв’язків із громадою Лариса Головань, а також представники «Золотоніської спілки учасників АТО та волонтерів» на чолі із Лесею Шкурко.
Присутні майже дві години обговорювали нагальні питання, що нині турбують родичів Героїв. У першу чергу гості висловили подяку за облаштування Алеї Пам’яті у Меморіальному парку та Алеї Героїв на центральному кладовищі. Із приводу останньої локації є декілька запитань, але підрядник активно працює над виправленням недоліків. Принаймні тут задекларовано точно – кошти за виконані роботи із бюджету громади надійдуть виконавцям тільки тоді, коли усі недоліки будуть виправлені та не буде зауважень від родин полеглих Захисників.
Окрім цього, вирішувались робочі питання. Власне, ті, над якими місцева влада й опікувалась цими роками. Мова йде про юридичну підтримку родичів загиблих (оперативність – передусім), їх реабілітація, забезпечення твердим паливом, допомога у оформленні документів тощо.
Окреме побажання присутніх – підвезення родичів на місця прощання і поховання. Адже у кожного можуть бути різні обставини – місце проживання, фінанси чи стан здоров’я. Вирішення цього питання міська рада надалі забезпечить. Також присутні висловили своє позитивне ставлення до оновленого формату роботу екрану на міському Будинку культури. Як не крути, історії життя наших Героїв забуватись не мають ніколи.
Матері й дружини висловили особливе побажання, щодо запровадження Днів Жалоби за кожним загиблим на війні жителем громади. Зокрема, мова в першу йде про перекриття центральних прилеглих вулиць під час прощання із Героєм. Ця ініціатива прийнята. У свою чергу Олександр Флоренко зауважив, що фактично жалобні дні у Золотоніській громаді запроваджені давно, адже у ті періоди, коли до нас надходить жахлива звістка, на території ОТГ відразу відміняються усі культурні, спортивні чи інші масові заходи.
У цілому діалог видався хоч часом і емоційним, але напрочуд конструктивним. Принаймні гості нашого зустрічі висловили вдячність і Олександру Флоренку, і Ларисі Головань – завжди оперативно, без зайвого галасу проблеми вирішуються. Окреме побажання від родичів – не користуватися їхнім горем, адже така тенденція останнім часом у громаді, на жаль, поширена.
Зустріч ця не остання, надалі подібні діалоги будуть організовуватись постійно.