Ідея створення гончарної студії на базі навчального закладу належить його директору Любові Денисюк. Поштовхом до цього стало бажання організувати корисне дозвілля для дітей з особливими потребами, яких інклюзивною освітою в гімназії охоплено 5 осіб. Повідомляє Золотоноша.сіті.
Задля цього обладнали кімнату, де облаштували стилізовану піч для обпалювання виробів, гончарні круги, підібрали розкішні унікальні фотошпалери, навіть поставили витесану дерев’яну підставку-сушку зі старовинними глечиками. Зрозуміло, її оформлення – це результат командної роботи, проте багато зусиль приклав учитель трудового навчання Григорій Блажко. Унікальність досвідченого педагога в тому, що йому вдалося зберегти діючими навчальні майстерні по металу та дереву. Нині старшокласники залюбки виготовляють табуретки-трансформери, роблячи ставку на практичність виробів.
– Григорій Миколайович – майстровитий, уміє заохотити, - розповідає директорка. – Наразі затримка лише за матеріалом – спеціальною глиною, яку замовили аж у Слов’янську. Вона безпечна, сертифікована. Щоби навчати діток, учитель сам пройшов підготовчий курс, не раз побував у гончарній майстерні Центру соціальної допомоги, спілкувався з майстринею Надією Резніченко.
Заняття у гімназії завершуються о 16 годині. Батькам важко і незручно діставатися з дітьми-візочниками до Центру соцдопомоги на Благовіщенській. Тому відкриття студії у їхньому закладі дуже доречне. Адже віднині школярики матимуть можливість творити і розвивати тактильну чутливість. Визнано, що робота з теплим природним матеріалом позитивно впливає на психіку дітей. Праця на гончарному крузі зосереджує і концентрує увагу.
Гончарна майстерня у гімназії є логічним продовженням мистецької лабораторії, відкритої минулого року. Для інклюзивної освіти облаштовано не лише інклюзивно-сенсорну кімнату, але й гімнастичний зал, у якому є дошка Євминова, сучасна бігова доріжка, специфічні тренажери для ручок та ніжок, масажний стіл тощо. Відтепер гімназисти з особливими потребами комфортно почуваються не лише на уроках, а й на додаткових заняттях з психологом, логопедом, масажистом та реабілітологом з фізичного навчання.
– Наша гончарна майстерня ще тільки готується до відкриття, а бажаючих займатися у ній уже чимало, – каже Любов Іванівна. – Звичайно, можливість відвідувати цей гурток матимуть учні й інших навчальних закладів, як тільки позбудемося карантинних обмежень.