Всеукраїнські фестивалі чорнобривців та юнацької патріотичної пісні запам’яталися  ходою  вишиванок, виставкою бойових прапорів із зони АТО,  презентацією майстрів живопису, декоративного мистецтва, випічки і меду, виступами талановитою молоді та грошовими нагородами від меценатів.

Розпочався ранок для містян із Меморіального парку. Тут вже вдруге відбулась знакова подія для золотонісців – сотні прапорів України, стяги різних міст та ті, що побували на полях боїв, прикрасили нашу зелену зону. Волонтери та українські воїни почали збирати їх із 2014 року. Першим став прапор міста Київ, який підписували люди на майдані. Далі ж, буваючи у багатьох містах Батьківщини, з кожного привозили стяги із побажаннями. Мета акції – пройти усю Україну, пронести дух патріотизму, вшанувати пам’ять героїв Майдану та АТО. Сьогодні виставка містить понад чотири кілометри прапорів. До колекції взимку додався і стяг нашого міста. Завдяки ДУК ПС, “Айдар” та меценату Людмилі Русаліній місто побачило унікальну виставку. 

Тим часом у парку Шевченка почали розгортати численні виставки учасників 6-го Фестивалю чорнобривців. Решта готувалися до анонсованої ходи вишиванок центром міста, прикрасою якої мали стати оформлені у “чорнобривцевому стилі” дитячі візочки. Тут учасникам не завадив навіть дощ, котрий розпочався саме перед стартом маршу. Під акомпанемент парасольок золотонісці та гості міста таки здійснили ходу, паралельно віддавши шану біля пам’ятника Героїв Небесної Сотні, а також біля Кобзаря.

Далі головне місце подій змістилося до міського Будинку культури, де відбулося нагородження переможців Фестивалю чорнобривців, а згодом – гала-концерт переможців Фестивалю патріотичної пісні.

Чорнобривцеву програму відкрив Євген Гонза своїм бездоганним виконанням відомої пісні “Чорнобривців насіяла мати”. Антуражу йому додали дитячий хореографічний колектив “Сузір’я” (керівник – Людмила Федина), а також школа хореографії “Успіх” (очільник – Богдана Сліпощон). До місію привітання переможців ведуча свята Вікторія Долгушина запросила міського голову Віталія Войцехівського, депутата обласної ради Вадима Гайовича, а також секретаря міської ради Наталію Сьомак.

В першу чергу нагородили наймолодших “чорнобривчиків”. Дошкільнята цього дня, окрім участі у заходах, подарували ще й віршовані вітання аудиторії. Драматург та письменник Богдан Гнатюк вручив нагороди переможцям конкурсу поезії – Марії Собченко (гімназія), Владиславу Ніцаку (ЗОШ №5) та Анні Донченко(ЗОШ №6). За краще оповідання про Золотоношу свої відзнаки отримали Тетяна Островська (третя школа), Любава Форостян (СШІТ) і Олександра Середа (санаторна школа-інтернат).

Кращих майстринь ікебан, букетів та композицій привітав Народний артист України Анатолій Гнатюк. Цього разу нагороди отримали золоті руки Віри Беркут, учителів методичного об’єднання початкових класів ЗОШ №6 та Надія Овчаренко із п’ятої школи. Кращі ж тематичні малюнки виконали Олена Войціховська (ЗОШ №5), Ірина Ярошенко (школа №6) та Микола Ковальчук (спеціалізована школа №2). В свою чергу Заслужена артистка України Астрая передала нагороди авторам кращих вишитих сорочок – Вікторії ЖиденкоЛідії Кілівник та Аллі Чекан. Також в рамках фестивалю свої нагороди отримали тріумфатори конкурсів на кращий малюнок на асфальті, кращого дитячого візочка, кращої випічки.

Друга частина основної програми – гала-концерт та нагородження переможців 4-го Всеукраїнського юнацького фестивалю патріотичної пісні. Розпочали фінальну програму із важливого моменту – нагородження медалями воїнів, що брали і беруть участь у неоголошеній війні з Росією. Віталій Войцехівський та Людмила Русаліна вручили медалі “Захиснику Вітчизни” капітану Олександру Підручному, сержанту Вячеславу ШвецовуСергію КровошеїОлександру ВоробйовуТимофію ЗубенчукуСергію МатюшенкуОлександру Пацьорі, бійцеві із позивним “Немирний“. Посмертно медаль “Лицарський хрест добровольця” передали сину волонтерки Катерини Валевської Артемові. Її честь зал вшанував хвилиною мовчання.

Нагородження учасників пісенного фестивалю розпочав голова журі, Народний артист України Анатолій Гнатюк. Столичний гість відзначив золотоніське свято мистецтва, а також надзвичайно талановиту молодь, що взяла участь у ньому.

– Саме за цією молоддю – майбутнє України. Саме вони будуватимуть мистецтво України. Особливо відзначу золотоніських глядачів та міського голову. За те, що в такий непростий для країни час людина знаходить можливість і думає про душу наших співвітчизників, – зауважив Гнатюк.

Подарунки отримав кожен учасник Фестивалю, незалежно від досягнень. Дипломами лауреатів, м’якими ведмедиками та солодощами від мецената Людмили Русаліної нагородили 42 учасники конкурсу. Окремо їх відзначили гості заходу. Депутат обласної ради Владислав Кулініч передав подарунок для золотоніської дівчинки Аліни Фурси-Білецької. Його колега Віктор Полозов відзначив Марію Самовол з Гельмязова. Міський голова Віталій Войцехівський нагородив юну співачку із Золотоноші Любов Поліс та Каріні Кісановій.

Далі – переможці. Призи глядацьких симпатій та сертифікати на 500 гривень отримали ансамбль “Рідні наспіви” із Білгород-Дністровського та Михайло Гриць із села Татарів, що на Івано-Франківщині.

Бронзу отримала талановита золотоніська співачка Анна Фоменко із гімназії. Разом  з нагородою – одна тисяча гривень. Другим місцем та сертифікатом на 3’000 гривень відзначилась киянка Вікторія Бобаль. Першість – у Поліни Тєрєхової із Києва. Їй дістався приз у вигляді 5-ти тисяч гривень.

Гран-прі Фестивалю здобула дівчина із Хмельницького Поліанна Рижак. Її винагорода – 10 тисяч гривень.

Закінчила офіційну частину меценат Людмила Русаліна. Вклонившись янголам-охоронцям, що захищають нашу країну від окупантів, згодом вона подякувала  дітям-учасникам фестивалю, а також їхнім батькам, що доклали величезних зусиль для виховання дітей. Останню фразу вона вона промовила в якості матері п’ятьох дітей. Усім представникам молоді побажала, щоб їхні імена якомога частіше лунали на українській та світовій сцені.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).