Деякі черкаські ЗМІ нещодавно досить активно розповсюджували інформацію про те, що золотоніське КП «Міський водоканал» забруднює води річок Золотоношка та Суха Згар внаслідок скидання стічних вод. У зв’язку з цим доволі актуальним стало коротке інтерв’ю з директором комунального підприємства Сергієм Кузнєцовим.

Найперші тези від співрозмовника, звісно ж, стосувались згаданого питання. За словами Кузнєцова, ні для кого не секрет, що через нещодавню аварію на напірному колекторі деяка кількість нечистот потрапила до річки Золотоношка. 9 лютого фахівці Держпродспоживслужби взяли участь у виїзному засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Відбулась вона в Золотоноші. Головна тема – ліквідація наслідків аварійної ситуації на каналізаційній мережі міста. Саме в той період фахівці взяли проби із Золотоношки та Сухої Згарі. При чому, двічі – 8 та 27 лютого.

– Чи володієте ви динамікою результатів досліджень якості води зазначених водойм?

– Так, нам надані моніторингові дослідження за 2018 рік, що були проведені ДУ “Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”. Проби бралися безпосередньо з вод річок Золотоношка та Суха Згар вище та нижче на 800 метрів від місця аварії й нижче та вище 500 метрів від аварійної ділянки. Фахівці зазначають, що збудники захворювань у воді відсутні, а нормативні показники не перевищують допустимої позначки.

– Чи можливо ознайомити читачів із основними положеннями документу про який йдеться?

– Якість річкової води після скидання з міських очисних споруд відповідає встановленим нормативам за рівнем розчиненого кисню (8,0 мг/дм), хімічного споживання кисню – 7,9 мгОг/дм, вмістом сухого залишку – 680,8 мг/дм3. Водночас, відзначається незначне підвищення вмісту аміаку – з 10,0 мг/дм до 13.3 мг/дм та погіршення мікробіологічних показників за індексом ЛКП (2 400 000 в 1 дм3), які підвищились майже у 3 рази.

Значно краща якість води річки Золотоношка за санітарно-хімічними показниками: інтенсивність запаху води складає 1 бал, рівень розчиненого кисню – 8,6 мг/дм , хімічне споживання кисню (ХСК) – 2,9 мгОг/дм , концентрація сухого залишку – 591,8 мг/дм3. Це відповідає встановленим нормативам.

Спостерігається суттєве зниження концентрації аміаку – в 1,8 рази. Індекси лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП) та колі – відповідають показникам, притаманним для чистої річкової води (індекси ЛКП – 600 в 1 дм3; колі – фагів < 100 БУО в 1 дм3).

– Тим часом на адресу вашого підприємства лунають закиди про незадовільну роботу очисних споруд.

– Очисні споруди будь-якого міста функціонують в першу чергу для фільтрації каналізаційних відходів населення, із такою задачею очисні споруди міста справляються. Всі закиди підконтрольних певному колу осіб ЗМІ мають політичний присмак, використовуються з метою маніпулювання думкою населення. Прикро, що такі видання не висвітлюють кричущі факти екологічного безладу.

– Про які факти йде мова?

– Наприклад про 8 гектарів земель, що знаходяться між містом та селом Дібрівка. Вони були забруднені промисловими відходами підприємства “АгроСпецПроект” (в народі – консервний завод). Чомусь відсутня інформація про розслідування кримінальної справи, яка відкрита з цього приводу. За ініціативи депутатів міської ради до національної поліції подано запит стосовно цієї теми. Незрозумілим також є те, що Держпродспоживслужбу разом із правоохоронцями не цікавить, яку роль відіграє канал К 9. Точка скидання зазначеного підприємства базується на цьому каналі, який впадає у Золотоношку і несе небезпеку для водойм не лише області. Дивна позиція, чи не так?

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).