На теперішній час в структурі  населення Золотоніської громаді є частка осіб з інвалідністю (внаслідок загального захворювання або нещасних випадків, особи групи ризику набуття інвалідності), що погіршує якість життя осіб та впливає на морально-психічний стан. За період ведення бойових дій збільшилася кількість військовослужбовців серед населення, які внаслідок бойових поранень потенційно набувають статус особи з  інвалідністю.

Тому зараз як ніколи актуальним є розширення спектру послуг з фізичної та психологічної реабілітації і для військових, і для членів їх родини. Відповідна реабілітація дозволить мінімізувати наслідки погіршення ментального здоров’я громади.

«Сучасний реабілітаційний центр допоможе нашим захисникам і всім, хто постраждав від війни як фізично, так і психологічно», — підкреслила директорка Центру надання соціальних послуг Людмила Неліна.

Напрям розвитку послуг з реабілітації є складовою частиною загальної соціально-економічної стратегії сталого розвитку Золотоніської громади, адже головна цінність будь-якої громади становить людина (здоров’я, якість життя, зайнятість). Мета – повне відновлення після травм, поранень, повернення рухової активності і загальне зміцнення організму. Відповідно у результаті – відновлення сімей, щасливе дитинство, спокійна старість.

Цілі, які ставить перед собою центр реабілітації, полягають у доланні стресу пов’язаний з війною та наслідки пережитих травматичних подій, запобіганні розвитку психічних розладів, адаптації осіб, які зазнали тяжких тілесних ушкоджень до умов побуту, зниженні впливу станів, які обмежують життєдіяльність або призводять до інвалідності, та досягненні оптимальної інтеграції в суспільство осіб з інвалідністю.

Бенефіціари проєкту:

  • Люди з інвалідністю (внаслідок травматизму від бойових дій, загального захворювання, професійного захворювання).
  • Люди (особливо молодь до 18 років), які є в групі ризику отримання інвалідності.
  • Люди, які втратили навики до самообслуговування (внаслідок травм, постінсультні стани).
  • Жителі інших громад, які належать до вищезазначених категорій.

Також не менш головним етапом є облаштування простору закладу таким чином, щоб реабілітація проходила у максимально комфортних і водночас дієвих умовах. Ідеться про відповідне облаштування палат та кабінетів, де проходитиме сам процес реабілітації.

Уже минулого тижня відбулася зустріч директорки Центру Людмили Неліної з менеджером компанії Меділайн, яка безпосередньо займається обладнанням для реабілітації, та ФОП Сергієм Візерським, відповідальним за будівництво та ремонт приміщень, щодо утвердження в ході ремонту візуального розміщення обладнання, обговорення кріплень, особливостей комплектації реабілітаційного обладнання, транспортування та їх установки.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).