Педіатри Золотоніського міського Центру первинної медико-санітарної допомоги надають медичні послуги дітям не лише із Золотоноші, а й Золотоніського району. Пише zoloto.city. З 5 717 малюків, які мають декларації з лікарями Центру, 5070 – міські, решта – мешканці сіл. Але люди з району, у тому числі і діти, які зареєстровані у міській медицині, не можуть скористатися пільговими програмами, що діють у місті. Має бути або ж одна територіальна громада, або ж щоб сільська громада виділяла на це кошти.

 Про широкий спектр медичних послуг та конкретні цифри, які за цим стоять, із Золотоноша.City поділилася директор Центру Віра Антонова.

 – Окрім розробленої міської програми розвитку медицини на 2016-2021 рр, паралельно діють ряд інших: програма забезпечення ліками орфанних хворих (з рідкісними хворобами); пацієнтів з трансплантованими органами та програма забезпечення дітей з інвалідністю засобами догляду, засобами реабілітації стомованих хворих; програма забезпечення медикаментами пільгових категорій населення: інвалідів і учасників війни та учасників бойових дій і осіб, які прирівняні до них по пільгах, а також пацієнтів, які хворіють  на важкі захворювання і яким необхідно постійно приймати дороговартісні медикаменти. Згідно з усіма цими програмами, на які передбачені величезні кошти з міського бюджету, люди отримують ліки безкоштовно. З 50-відсоткою знижкою медичні препарати можуть придбати донори, інваліди І і ІІ груп.

Згідно з програмою розвитку медицини і медичного забезпечення населення міста ми також забезпечуємо пакетами для ургентної допомоги пацієнтів, які поступають у невідкладному стані у хірургічне відділення районної багатопрофільної лікарні.

На 2019 рік на це було заплановано 66 500 грн, наразі використано 44 800 грн. Програма діятиме лише до кінця року, оскільки маємо надію, що на початку 2020-го Золотоніська районна лікарня заключить договір з Національною службою здоров’я і потреба в цій допомозі відпаде.

На забезпечення пакетами породілей у пологовому відділенні Золотоніської РБЛ було передбачено 53 тисячі грн, але зважаючи на те, що у пологовому народжується не так багато дітей, використано лише 33 600 грн. Решту грошей переведено на забезпечення ліками пацієнтів з орфанними хворобами.

З 774 000 грн, закладених у бюджеті на ліки для пільгових категорій населення, на 1 листопада цього року використано 598 200 грн; з 596 200 грн для орфанних хворих витрачено 468 200 грн.

Для дітей з дитячим церебральним паралічем було закуплено підгузки на 66 100 грн та кало- і сечоприймачі – 69 700 грн.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).