У Золотоніській громаді на базу Центру надання соціальних послуг з грудня 2024 року працює фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. По суті, фахівець є інформаційним радником для ветеранів, членів їхніх родин та сімей загиблих захисників і захисниць. Він допомагає, заповнює документи, координує ветерана, спрямовує, представляє інтереси, роз’яснює права.

Як розповідає видання Золотоноша.City, практично – це перша особа, яка зустрічає ветерана та ветеранку після повернення в громаду. Забезпечує інформаційний супровід та підтримку, консультує щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, започаткування власної справи, надає юридичну допомогу.

Леся Шкурко Золотоніська ТГ

Таким фахівцем із супроводу у Золотоніській громаді стала Леся Шкурко, котра має вищу освіту за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». Має досвід роботи: попереднє місце – управління праці та соціального захисту населення Золотоніської РДА. Вона успішно пройшла тестування на знання законодавства та психологію. За результатами заявки її кандидатура була опрацьована у Міністерстві ветеранів та скерована до органів місцевого самоврядування.

– У країні триває війна. Це вторгнення і його наслідки – болісний стан для кожного громадянина України, – пояснює Леся Миколаївна свій вибір. – У мене багато рідних, друзів і знайомих у лавах ЗСУ. Воюють брати. Багато хто звертається з питаннями: як оформити допомогу, куди звернутися, яку підтримку можна отримати…

Іноді люди не володіють інформацією про пільги, які їм належать, про виплати. Вдячні фахівчині за інформаційну роботу. Наступний крок – підготовка документів для отримання матеріальних виплат.

Протягом місяця до фахівця із супроводу звернулися більше 10 ветеранів.

– Серед проблем, з якими звертаються демобілізовані військові, – отримання посвідчень, – аналізує Леся Миколаївна. – Були ветерани, яких супроводжувала у поліклініці. Сьогодні на прийомі військовослужбовець, який проходитиме курс лікування на безоплатній основі у Центрі надання соціальних послуг.

розмова триває у просторих кімнатах, що передбачені для зустрічі з ветеранами, демобілізованими та ветеранського простору. Планується залучення ще одного фахівця із супроводу. Наразі у приміщенні ще тривають організаційні облаштування. Однак на роботу фахівця це не впливає.

Серед труднощів – закриті бази даних, що унеможливлювало роботу онлайн. Проте ветерани та демобілізовані могли звертатися через електронний кабінет.

Фахівець із супроводу ветеранів працює на базі Центру надання соціальних послуг, що на вул. Благовіщенська, 87. Графік роботи – понеділок-четвер з 8 до 17:15, у п’ятницю до 16:00. Контактний номер телефону: 068-59-80-043.

Леся Шкурко Золотоноша

Як роз’яснює Міністерство у справах ветеранів України, фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб проводить послідовну взаємодію із ветеранами, демобілізованими військовими після їхнього повернення з фронту. Фахівець забезпечує їм індивідуальний супровід, первинне консультування та підтримку для інтеграції у цивільне життя.

Ким опікується фахівець із супроводу:

  • ветеранами війни;
  • демобілізованими військовими;
  • членами сімей загиблого (померлого) ветерана війни;
  • членами сім’ї загиблого (померлого) військового та загиблої (померлої) військової;
  • постраждалими учасника Революції Гідності, членами сім’ї;
  • людьми, які мають особливі заслуги.

Посадові обов’язки фахівця із супроводу ветеранів

  • надання супроводу за напрямами можливої допомоги та послуг, які належать ветеранам відповідно до законодавства;
  • інформувати ветеранів війни, демобілізованих осіб, членів їхніх сімей щодо отримання статусів, послуг та соціальних гарантій, отримання житла, реабілітації, працевлаштування тощо;
  • контролювати потреби ветеранів та збирати аналітику;
  • звітувати про результати наданих послуг;
  • надавати кризову психологічну допомогу.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).