Проблема безпритульних тварин у Золотоноші є досить актуальною, тому що в місті є багато вуличних некерованих собак, які представляють потенціальну загрозу для людей, які можуть спровокувати їхню агресію. Але, чи вирішить цю проблему будівництво притулку для бездомних тварин? Це питання детально обговорили небайдужі містяни на діалоговій зустрічі, яка відбулася 23 травня.
У центральній бібліотеці учасники громадського обговорення передусім звернули увагу на переваги та недоліки створення притулку. Найголовніша проблема це обмеження фінансування та місце для його облаштування.
Модератор зустрічі Любов Ропало запропонувала поетапно відповісти на ключові питання: «Що не так? Чому це так? Що необхідно зробити?». За допомогою роботи в малих групах змогли покритикувати та висловити реалістичні побажання з приводу даної теми, а також, намітили практичні кроки подальшої спільної роботи.
Як підкреслив заступник міського голови Олександр Флоренко: «Для врегулювання питання з безпритульними собаками потрібно підходити комплексно у відповідності з нормами та практикою розвинених країн світу. У цьому мають брати участь і органи місцевого самоврядування, і держава».
Додамо, що консультаційна та інформаційна підтримку діалогових заходів надається в рамках проєкту “Лабораторії творчого діалогу в громадах”, що реалізується Спілкою «Громадські ініціативи України» за підтримки «U-LEAD з Європою». Під час першого етапу проєкту 240 представників ОМС з 12 регіонів України пройшли навчання і дізналися як будувати діалог з мешканцями для вирішення спільних проблем, більш активно залучати їх до життя громади, здобули практичні підходи щодо взаємодії влади і громади, їх підтримки та взаєморозуміння під час прийняття рішень. Крім того, усі учасники тренінгів проводили дослідження та разом із жителями визначали по декілька актуальних проблем суспільного життя своєї громади для їх подальшого обговорення і вирішення за допомогою діалогів.
Проєкт реалізується в рамках програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.