На останньому пленарному засіданні Золотоніської районної ради голова профільної комісії Мар’яна Ніщенко наполягла на внесенні до порядку денного пункту про передачу районного Будинку культури у комунальну власність Золотоніської міської громади. За її словами, працівники установи попереджені про закриття і з 1 січня будуть звільнені. А вже 30 грудня у Будинку культури відключать опалення, оскільки жоден тендер не оголошений. Депутатка переймалася працевлаштуванням колективу. Пише Золотоноша. Сіті.
– Ви займаєтеся бюрократичною процедурою, іграми: передати − не передати, не думаючи про людей та ігноруючи закон, який чітко встановив терміни, − сказала Мар’яна Едуардівна.
– Система опалення в РБК працюватиме, воду не зливатимуть, − запевнив голова районної ради Борис Євмина. − А з людьми будемо розбиратися, не я їх звільняю.
За словами присутнього на зібранні народного депутата Олександра Скічка, якщо голова районної ради бере на себе відповідальність і не хоче передавати у власність громади майно, мотивуючи тим, що районна рада управлятиме ним за підтримки депутата обласної ради, то з цим можна погодитися.
– Але хотів би наголосити: відповідальність за людей, які будуть звільнені з 1 січня 2021 року, лежить особисто на вас, бо Золотоніська ОТГ була готова взяти будинок культури на баланс. Така ж ситуація і з районним стадіоном «Колос», − звернувся до Бориса Євмини народний обранець.
Як з’ясувалося, побоювання голови районної ради полягають в тому, що нові власники змінять статус закладу.
Керуючий справами Золотоніської районної ради Сергій Стрижак уточнив: РБК не має статусу юридичної особи, засновником його є районна рада, яка представляє спільні інтереси територіальних громад району, тому й об’єкт перебуває у власності громад. Люди, як юридична особа, не зареєстровані. Тому вони будуть працевлаштовані. Тобто, сесія районної ради не уповноважена ухвалювати рішення щодо працюючих в цьому закладі.
Перед голосуванням з цього питання депутати знову зареєструвалися. Їх лишилося 36. Результат: «за» − 22, проти − 2, утрималися – 11.
Питання про передачу районного стадіону «Колос» навіть не стояло у порядку денному. Як пояснив Борис Євмина, це комунальне підприємство.
Під час засідання сесії головуючий закидав присутнім, що репліки та дії декого розписані згідно із сценарієм. Хоча справжня режисура розігралася уже після закриття пленарного засідання.
Згодом на офіційному сайті Золотоніської районної ради з’явилася заява депутатки Валентини Наумейко. У ній вона просить не враховувати голос колеги Олександра Лісового, який передав їй пульт на зберігання, а вона на нього «випадково натиснула». Цікаво, що ця випадковість сталася якраз під час голосування. У протоколі проти прізвища Олександр Лісовий – «за».
Адже електронна система голосування досить вибаглива, і банальне натискання тут не спрацьовує, треба цілеспрямовано наводити пульт для сприйняття його сигналу. Виходить так: якщо на зібранні ухвалили рішення, то воно може бути не остаточним, а згодом «перегратися». Схоже на те, що є результати на публіку, а існують ще й кулуарні, завуальовані.
Як нам пояснила заступник голови Золотоніської районної ради Валентина Ярош, остаточно стверджувати, ухвалене рішення чи ні, не можна. Бо, враховуючи подані депутатські заяви, необхідно провести нову процедуру голосування з цього питання. Тож наразі йдеться про скликання позачергової сесії депутатів Золотоніської районної ради.