6 березня у Золотоноші відбувся Форум громадських ініціатив, який організувала молодіжна команда Idea Charging, створена в межах програми UPSHIFT, яку в Черкаській області реалізує ГО «СКЦ Задзеркалля» за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Японії. Допомагали з оргазацією даного форуму волонтери молодіжного центру «АртПростір» та ММГО «Центр розвитку молоді». Мета заходу – напрацювати пропозиції для згуртування жителів громади та волонтерів.
Про це повідомляє видання Золотоноша.City.
З вітальним словом до учасників і гостей зібрання звернувся народний депутат України Віталій Войцехівський. Він підкреслив важливість спільної роботи для вирішення актуальних питань. У своїй промові нардеп закликав людей до активної участі та висловив переконання, що завдяки спільним зусиллям можна досягти значних успіхів. А також побажав учасникам заходу плідної роботи, конструктивних дискусій та успішного втілення в життя всіх задумів.
Серед запрошених Михайло Вахтомін, що представляв ГО «Табір Максимум», директорка міської бібліотеки, організаторка «Золо-хухи» Людмила Безкровна, директорка Центральної бібліотеки для дорослих та дітей Галина Безкровна, Неля Раіна – ГО «Креатори», Оксана Зеленська – товариство «Червоний хрест», Ірина Дудка – ГО «Крила Життя», Олена Шевченко – благодійний ярмарок «З Україною в серці», Дарина Марченко – ММГО «Центр розвитку молоді», Анастасія Недашковська – БФ «ЗолоHelp», Сергій Камша – ГО «Холодний Яр», Олена Козлова – ПП «Базис плюс», Юліанна Блажієвська (зош №3) – навчальні заклади міста, Тетяна Кавальчук – регіональна координаторка ГО “КримСОС” в Черкаській області. Вони презентували діяльність своїх організацій.
Східноукраїнський центр громадських ініціатив в особі аналітикині Надії Нестеренко та представниці Об’єднання родин зниклих безвісти «Надія» Людмили Біленької презентував виставку «На зламі».
Важливим аспектом форуму стала панельна дискусія «Разом до перемоги. Як покращувати згуртованість та комунікацію в громаді?». Спікери та учасники обговорили актуальні питання згуртованості та комунікації в громаді під час війни. Зокрема, йшлося про: виклики, з якими стикаються громади; кращі практики та інструменти для покращення неподільності та контактування; роль волонтерських та громадських ініціатив, громадських організацій та влади в об’єднанні громади;важливість цілісності та порозуміння в громаді під час війни
В обговоренні взяли участь – секретар Золотоніської міської ради Наталія Сьомак , помічниця народного депутата, ГО «ВПО України»Мар’яна Ніщенко, депутат міської ради Любов Денисюк, голова молодіжної ради Татіана Нижник , Михайло Вахтомін та Олена Козлова.
Окрім презентацій та дискусій, учасники форуму мали можливість: ознайомитися з мобільною виставкою з попередження мови ненависті від Ради Європи. Відвідати мандрівну виставку «На зламі». Долучитися до благодійного ярмарку від ініціативної групи «З Україною в серці». Замовити швидкий шарж від художника Сергія Лободи. Та намалювати на полотняному артоб’єкті «Малюємо перемогу». Завершальним акордом форуму став перегляд документального фільму з мережі Docudays.ua. А для ментального відпочинку всі охочі могли завітати на заняття до арттерапевтки Дарини Марченко.
Учасники форуму сформували ряд пропозицій. Вони стосуються: посилення інформаційної кампанії щодо згуртованості та єднання громади; створення платформи для обміну досвідом та координації зусиль волонтерів та громадських організацій; залучення молоді до волонтерської діяльності та громадського життя; проведення спільних заходів та акцій, що сприяють згуртуванню громади. Для обміну інформацією створили вайбер-групу.
Форум громадських ініціатив продемонстрував єдність та готовність жителів громади до співпраці та спільного подолання викликів, що постали перед ними в умовах війни.