Золотоніська міська рада ухвалила рішення щодо розширення кола осіб, які безкоштовно обслуговуватимуться у Золотоніському центрі надання соціальних послуг, зокрема у відділеннях: соціальної допомоги вдома, соціально-медичних послуг та денного догляду. Пише Золотоноша.сіті
За словами керівниці управління праці та соціального захисту населення Золотоніського міськвиконкому Тетяни Лукомської, з 1 січня 2020 року змінився підхід щодо надання соцпослуг. Якщо раніше на безкоштовній основі Центр надавав їх виключно одиноким особам, або у яких діти проживали в іншій місцевості чи навіть в іншій країні, то тепер держава зрівняла права і тих, хто має мізерні доходи. Вони також можуть розраховувати на підтримку.
Щоб було зрозуміліше, Тетяна Едуардівна пояснює на прикладі:
– Приміром, одна людина працювала і отримувала гарну зарплату, жила заможно, ні в чому собі не відмовляла і заробила достойну пенсію. Інша − виховала п’ятеро дітей, які виросли та розлетілися в різні світи. У жінки ані стажу, ані достойної пенсії. Залишилася зі своїми бідами наодинці. Окрім того, позбавлена права на безкоштовний догляд. Тож, заради справедливості вирішили допомогти і такій категорії золотонісців.
Провівши аналіз особових справ осіб, які заново звертаються за соціальними послугами, і тих, у кого закінчився договір на отримання послуг з Центром надання соцдопомоги, спеціалісти з’ясували, що частина людей, які фактично потребують такого обслуговування, за своїми доходами не можуть їх отримувати безкоштовно. А все через те, що їхні статки є трохи вищими за норматив, встановлений державою, коли дохід перевищує два прожиткових мінімуму − 3538 гривень. У таких випадках людина повинна користуватися соціальними послугами на платній основі. Тобто, оплатити частину вартості за повний пакет послуг, яким хоче користуватися, або ж яких потребує. Вводиться гранична величина – це різниця між двома прожитковими мінімумами та фактичними доходами людини. І по факту вона повинна сплачувати цю величину, як за використану послугу.
− Наразі готуємо проєкт рішення для затвердження на сесії Золотоніської міської ради, − розповідає Тетяна Лукомська. − Закон не забороняє органу місцевого самоврядування розширювати і коло осіб, і коло послуг, які надаються безкоштовно. Зокрема, відділення соціально-медичних послуг у класифікації соціальних послуг не значиться, втім воно у нас є і, до того ж, ліцензоване та користується попитом. Подібна ситуація і з пунктом прокату технічних засобів реабілітації, послугою соціального таксі. Не всі громади можуть похвалитися, що у них вони є. Ми зуміли це зробити, розробивши місцеві нормативно-правові акти та затвердивши положення.
Тетяна Лукомська наголошує, що додаткового фінансування розширення кола отримувачів соціальних послуг не потребуватиме. Обслуговування здійснюватиметься за рахунок коштів Центру надання соціальної допомоги.