Золотоніська міська рада ухвалила рішення щодо розширення кола осіб, які безкоштовно обслуговуватимуться у Золотоніському центрі надання соціальних послуг, зокрема у відділеннях: соціальної допомоги вдома, соціально-медичних послуг та денного догляду. Пише Золотоноша.сіті

За словами керівниці управління праці та соціального захисту населення Золотоніського міськвиконкому Тетяни Лукомської, з 1 січня 2020 року змінився підхід щодо надання соцпослуг. Якщо раніше на безкоштовній основі Центр надавав їх виключно одиноким особам, або у яких діти проживали в іншій місцевості чи навіть в іншій країні, то тепер держава зрівняла права і тих, хто має мізерні доходи. Вони також можуть розраховувати на підтримку.

Щоб було зрозуміліше, Тетяна Едуардівна пояснює на прикладі:

– Приміром, одна людина працювала і отримувала гарну зарплату, жила заможно, ні в чому собі не відмовляла і заробила достойну пенсію. Інша − виховала п’ятеро дітей, які виросли та розлетілися в різні світи. У жінки ані стажу, ані достойної пенсії. Залишилася зі своїми бідами наодинці. Окрім того, позбавлена права на безкоштовний догляд. Тож, заради справедливості вирішили допомогти і такій категорії золотонісців.

Провівши аналіз особових справ осіб, які заново звертаються за соціальними послугами, і тих, у кого закінчився договір на отримання послуг з Центром надання соцдопомоги, спеціалісти з’ясували, що частина людей, які фактично потребують такого обслуговування, за своїми доходами не можуть їх отримувати безкоштовно. А все через те, що їхні статки є трохи вищими за норматив, встановлений державою, коли дохід перевищує два прожиткових мінімуму − 3538 гривень. У таких випадках людина повинна користуватися соціальними послугами на платній основі. Тобто, оплатити частину вартості за повний пакет послуг, яким хоче користуватися, або ж яких потребує. Вводиться гранична величина – це різниця між двома прожитковими мінімумами та фактичними доходами людини. І по факту вона повинна сплачувати цю величину, як за використану послугу.

− Наразі готуємо проєкт рішення для затвердження на сесії Золотоніської міської ради, − розповідає Тетяна Лукомська. − Закон не забороняє органу місцевого самоврядування розширювати і коло осіб, і коло послуг, які надаються безкоштовно. Зокрема, відділення соціально-медичних послуг у класифікації соціальних послуг не значиться, втім воно у нас є і, до того ж, ліцензоване та користується попитом. Подібна ситуація і з пунктом прокату технічних засобів реабілітації, послугою соціального таксі. Не всі громади можуть похвалитися, що у них вони є. Ми зуміли це зробити, розробивши місцеві нормативно-правові акти та затвердивши положення.

Тетяна Лукомська наголошує, що додаткового фінансування розширення кола отримувачів соціальних послуг не потребуватиме. Обслуговування здійснюватиметься за рахунок коштів Центру надання соціальної допомоги.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).