Завдяки співпраці з благодійною організацією «Фонд родини Нечитайло» у Золотоноші реалізують ще один соціальний проєкт – «Майстерня успіху».

Ще одна маленька перемога нашого міста з великими перспективами.

На початку року благодійна організація «Фонд родини Нечитайло» оголосила про старт грантової програми «Жити на рівних» для соціальних підприємців та соціальних ініціатив в інтересах людей з інвалідністю та їх близького кола.

В рамках програми передбачена фінансова підтримка та трирічний супровід соціальних ініціатив. І наш центр соцдопомоги не лишився осторонь і вирішив також прийняти участь. Як розповіла директорка Золотоніського центру соціальної допомоги Людмила Неліна, це був конкурс, організований для всієї України приватним фондом родини Нечитайло. У ньому взяли участь 170 проєктів. Конкурсантам треба було пройти три етапи відбору, останній з яких проходив у Zoom онлайн режимі. У результаті відібрали 5 проєктів, серед них – і нашого Центру. Людмила Тіборівна зазначила, що залишилося узгодити юридичні питання, а потім – процедура підписання договору.

Це вже третій спільний проєкт з фондом родини Нечитайло, який реалізується у Золотоноші. Такі соціальні проєкти досить популярні у місті і мають великий вплив, бо залучають багато людей. Це стосується, зокрема, і функціонування гончарної майстерні, і соціальних перевезень. Саме фонд родини Нечитайло разом із Золотоніською міською радою наприкінці грудня придбали вже друге соціальне авто для перевезень людей з інвалідністю. Вартість семимісного «Рено» склала 430 тисяч гривень. Загалом щомісяця послугами такого «таксі» у місті користуються до 120 дітей з інвалідністю та групи ризику, а також від 100 дорослих.

 

Проєкт спрямований на підтримку дітей, дорослих і пенсіонерів, які мають фізичні вади. Це можуть бути профільні захворювання, такі як: дитячий церебральний параліч, різні травми, зокрема і відновлення організму після важкого інсульту. Проєкт не передбачає витрати на заробітну плату працівників і оренду приміщення та оплату комунальних платежів. І, власне кажучи, гроші нам ніхто не дає. Ми розробили методику, визначили потреби. Центр робить замовлення і самостійно підбирає обладнання. Спонсорам пропонуємо два-три постачальники, а вони вже самі з ними ведуть переговори і купують нам реабілітаційне обладнання.»

«Майстерня успіху» матиме чотири локації. Одна з них – фітнес-зал із спеціалізованим обладнанням для тих, хто має не дуже важку форму захворювання. Інша – це буде досить великий зал із спеціалізованим обладнанням, яке приводить у норму м’язи, хребет, руки, ноги. Тут зможуть проходити відновну терапію і пенсіонери, і діти та особи з інвалідністю, які мають фізичні вади. Третя локація має соціально-педагогічний напрямок. Це кімната, розрахована на психологічну реабілітацію. Цією послугою зможуть користуватися жителі міста: дорослі і діти, які мають різні психічні розлади, у тому числі, і АТОвці, які пережили великі стресові ситуації. Четверта локація розрахована винятково на навчальний процес дітей. З ними працюватимуть психолог і логопед.

Це великий проєкт, який працюватиме на спільній основі впродовж трьох років. Працівники центру і благодійники впевнені, що і цей проєкт буде успішно втілено в життя.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).