Щороку у вересні-жовтні державні службовці проходять медичні огляди, до речі, як і представники багатьох інших професій. Повідомляє zoloto.city. Порядок їх проведення регламентує наказ Міністерства охорони здоров’я України №246 від 2007 року «Про затвердження порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій». Саме зараз та пора, коли в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини нашого міста особливо людно від працівників міської ради та її структурних підрозділів. Чи доводиться пацієнтам вистоювати довгі черги у медичних установах або ж навіть бігати від одного до іншого закладу? Про це ми запитали у директора міського Центру первинної медико-санітарної допомоги Віри Антонової.
– Для якісного проведення медогляду у наших амбулаторіях є все необхідне, купувати нічого не треба. Перш за все, людина звертається до свого сімейного лікаря, якщо він вважає за потрібне, направляє до вузького спеціаліста поліклінічного відділення районної багатопрофільної лікарні.
Аналізи можна здати в будь-якій сімейній амбулаторії, необов’язково там, де веде прийом сімейний лікар, з яким пацієнт підписав декларацію. Тут же можна пройти онкоогляд, робимо також кардіограму. Медсестри беруть навіть кров на RW, у поліклініку не направляємо. Єдина процедура, яка проводиться лише у РБЛ, – це флюорографія, усі решта – у нас.
За словами Віри Антонової, Закон України про охорону здоров’я населення передбачає норму, коли керівник підприємства чи установи має право не допустити до роботи працівника, який не пройшов медогляд, без збереження заробітної плати.