500 тисяч тонн сміття утворюється щорічно на території області. Про це на своїй офіціній сторінці повідомляє голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко.
“Так, зараз є спроби сортувати сміття, однак змінить ситуацію лише комплексний підхід до вирішення проблеми. Одним із завдань Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року є будівництво сміттєпереробних заводів та сортувальних ліній. Таку ж мету ставимо і в Стратегії розвитку Черкащини. Саме це питання обговорили сьогодні із народним депутатом України Олександром Скічком та міським головою Золотоноші Віталій Войцехівський. Черкащину умовно розділяємо на 3 зони, зважаючи на географічне положення регіону: Золотоніську, Уманську та Черкаську. У кожній із цих зон, згідно Стратегії, має бути сміттєпереробний завод. Бачимо ініціативу саме від Золотоніщини…Мова йшла про залучення інвесторів для будівництва, розраховуємо на підтримку народного депутата по округу №197 Александр Скичко. Почули і чітку позицію місцевої влади, вже є визначена земельна ділянка. У свою чергу із профільним управлінням Черкаської ОДА готуємо пропозиції щодо змін до Закону України “Про відходи””, – стверджує очільник області.
За словами начальника УЖКГ Олександра Флоренка співпраця з німецькими науковцями та спеціалістами в області переробки сміття, обмін досвіду в країнах Прибалтики та Німеччини дають перші плоди. Вже зараз за допомогою представників ЄС для нашого міста почали розробляти ТУ та ПКД для можливості залучення інвестицій з Європи та України для будівництва заводу, який буде сортувати сміття безпосередньо на міському полігоні. Що дасть можливість зменшити кількість захоронення ТПВ та відповідно зменшить отруєння цим сміттям грунтів, підземних вод та екосистеми нашого краю.