За повідомленням управління обслуговування платників головного управління ДФС у Черкаській області за півроку кількість новозареєстрованих суб’єктів господарської діяльності регіону склала 3505, у т.ч. 583 юридичні особи та 2922 – фізичні. За січень – червень 2018 року зареєструвалися 3856 платників (у т.ч. 3149 ФОП).
Водночас на 1 липня 2019 року припинено 3020 суб’єктів господарської діяльності: 292 юридичні особи та 2728 – ФОП. У січні – червні 2018 року було припинено 2936 платників: 239 юридичних осіб та 2697 фізичних осіб – підприємців.
Як поінформували в управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів головного управління ДФС у Черкаській області за результатами проведених цього року 160 фактичних перевірок застосовано 1187 тис.грн. фінансових санкцій за порушення порядку продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Зокрема виявлено зберігання та продаж фальсифікованих алкогольних напоїв, продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів без ліцензії, неповнолітнім, без марок акцизного податку, у непризначеній тарі.
Від початку року анульовано 252 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 154 – тютюновими виробами. 7 ліцензій анульовано за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім.
На сьогодні платникам, які здійснюють зберігання та/або продаж пального видано 222 ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та 15 – на право зберігання.
Оголошення та нагадування для платників
1) Єдиний внесок та фінансові санкції з ЄСВ слід перераховувати виключно на рахунки, які діють з 2 травня Посилання на реєстр нових рахунків з ЄСВ по Черкаській області: https://is.gd/TfYNHt Посилання на реєстр діючих рахунків з ЄСВ по Україні: https://is.gd/Um20Ed Звертаємо увагу самозайнятих осіб та членів фермерського господарства, які по строку 19 липня платили єдиний внесок за ІІ квартал п.р. за себе: мінімальний страховий внесок за місяць становить 2019 року 918,06 грн.; за квартал – 2754,18 грн.; максимальна сума ЄСВ за місяць – 13770,90 грн. Платникові єдиного внеску – самозайнятій особі варто переконатися, що при сплаті ЄСВ обраний правильний рахунок, вірно заповнено поле «Призначення платежу» та вказаний вірний символ рахунку для зарахування ЄСВ в органах ДФС. Прочитати актуальні приклади: https://is.gd/BWJNOT Завантажити пам’ятку «Справляння ЄСВ у 2019 році самозайнятими особами та членами фермерського господарства: коротко, головне»: https://is.gd/zDKYzj
2) Як повернути помилково сплачений єдиний внесок. У разі помилкової сплати сум ЄСВ на невідповідний рахунок платники мають змогу повернути кошти. Повернення помилково сплачених коштів здійснюється відповідно до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 №6. Кошти повертаються у порядку календарної черговості та на підставі заяви платника про таке повернення. Заява подається до ДФС за місцем обліку помилково сплачених коштів із зазначенням суми та напрямку повернення. Прочитати про це: https://is.gd/9Vu5qZ
3) Як повернути помилково перераховані митні платежі. Перш за все треба знати, що митницями ДФС не передбачено повернення залишків коштів авансових платежів з «єдиного казначейського рахунку ДФС». Фактично повернення коштів проводиться згідно розділу ІV «Порядку повернення авансових платежів (передоплати) та помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.07.2017 №643. Для повернення коштів авансових платежів (передоплати) з «єдиного казначейського рахунку ДФС» №37341039292197, відкритого на ім’я Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ: 39292197, МФО 899998) в банку Державної казначейської служби України, платник може подати:
– письмову заяву на адресу Державної фіскальної служби України (04053, м.Київ, Львівська пл., 8) довільної форми із зазначенням банківських реквізитів, підписану платником податків та головним бухгалтером
– заяву (із зазначенням банківських реквізитів) за допомогою засобів електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису відповідальних осіб.
4) ДФС запрошує молодих, амбіційних та талановитих абітурієнтів навчатися в Університеті Державної фіскальної служби України, де вперше в Україні впроваджено пілотний проект з підготовки фахівців у сфері оподаткування за дуальною системою на базі магістерської програми «Фіскальне адміністрування» ННІ економіки, оподаткування та митної справи Університету ДФС. Оплата навчання – за рахунок коштів державного бюджету. Тривалість навчання складає 1 рік і 6 місяців. Випускники будуть працевлаштовані в ДПС України. Детальна інформація щодо магістерської програми «Фіскальне адміністрування», умов участі у проекті та переваг навчання за дуальною формою освіти за посиланням: https://is.gd/9mAlLo