Завтра у Золотоноші відбудеться відкриття меморіальної дошки відомому уродженцю міста. Мова йде про Михайла Злобинця – поета, бандуриста, педагога, культурно-освітнього, громадського і політичного діяча доби Української революції 1917–1921 рр. Захід розпочнеться о 16:00, а сама дошка встановлена на фасаді Будинку дитячої та юнацької творчості. Саме в цьому приміщенні сто років тому розташовувалася місцева чоловіча гімназія.
Ще донедавна ім’я видатного громадського й культурного діяча Михайла Олександровича Злобинціва (Злобинця) було невідоме широкому загалу, оскільки він відносився до категорії репресованих діячів, щодо яких за радянських часів діяло негласне табу на згадування та вшанування. Навіть після реабілітації у 1989 році пройшло немало часу, щоб його ім’я нарешті було повернуте із забуття, а справи – належно оцінені нашими сучасниками.
Найбільша заслуга в цьому колишнього директора Золотоніського краєзнавчого музею Михайла Пономаренка, який свого часу порушив питання про реабілітацію свого земляка, а також помістив про нього невелику довідку в Українській Літературній Енциклопедії (1990). Пізніше про Злобинціва, як про бандуриста із сценічним ім’ям Микола Домонтович (правильно Михайло, В.К.), з’явилася згадка в енциклопедичному довіднику «Митці України» (1992) та в інших довідкових виданнях.
Як відомо, окрім активної культурно-освітньої діяльності, відзначився Злобинець тим, що в дореволюційній Золотоноші був одним з керівників громадської організації «Золотоніська українська Громада», а в 1917 році на її базі заснував золотоніське товариство «Просвіта», був ініціатором низки видавничих проектів, зокрема, газет «Вісти з «Просвіти» та «Вільне слово», перебував у ролі гласного Золотоніського повітового земського зібрання, а також на посаді освітнього комісара Золотоніського повіту.
Більше з насиченою біографією відомого земляка можна ознайомитись на “Золотоноші Історичній” у розширеному матеріалі відомого краєзнавця Віктора Козоріза.