Михайло Олександрович Злобинець, наш земляк, відомий культурно-освітній, громадський та політичний діяч доби Української революції 1917–1921 рр., поет, бандурист, педагог. Любив і боровся за відродження української національної культури і її утвердження своєю головною зброєю – словом і піснею. Ще навчаючись в Київському університеті, Михайло Злобинець організував студентський ансамбль бандуристів, який у 1906–1909 роках з успіхом виступав в Києві, зокрема на Шевченківських святах. Цікавився етнографією, збирав і записував від кобзарів українські народні пісні та думи. Був майстром з виготовлення бандур. З 1909 року Михайло Злобинець – вчитель математики у Золотоніській чоловічій гімназії. Продовжував займатися музикою і співом, всіляко популяризував кобзарське мистецтво. У 1913 році в Одесі під його авторством вийшов перший в Україні «Самонавчитель гри на кобзі або бандурі». Одночасно з роботою над створенням і виданням «Самонавчителя» він пише вірші, які почали друкуватися в 1905 році. Підготував також підручник з арифметики, дві частини якого у 1917–1918 роках були видані в Золотоноші. Як гласний повітового земського зібрання багато робив для поліпшення культури і освіти на Золотоніщині.

У роки Української революції 1917–1921 років Михайло Злобинець брав активну участь в громадсько-політичній та просвітницькій роботі. Став засновником товариства «Просвіта» на Золотоніщині, фундатором українських газет «Вільне слово» та «Вісті Просвіти».

У 1917 році в Золотоноші він видає низку політичних праць, збірник революційних пісень, нариси з історії Золотоніщини. Виступає проти русифікації і відстоює ідеали української державності. Пізніше Михайло Злобинець працював на ниві освіти, був незаконно репресований і помер на засланні у 1937 році. Реабілітований лише в 1988 році. Михайло Злобинець – непересічна і яскрава особистість, патріот України, один з тих, хто ще у ті далекі роки бачив її вільною і незалежною, боровся за неї і загинув за це.

На зібранні були присутні почесні гості:  міський голова Войцехівський  Віталій Олександрович; ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького ЧЕРЕВКО Олександр Володимирович; голова обласної організації Національної спілки художників України, заслужений художник України ФІЗЕР Іван Васильович;  голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького МЕЛЬНИЧЕНКО Василь Миколайович;лауреати обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича, автори книги «Бандури пісня недоспівана…» професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького СИНЯВСЬКА Лариса Іванівна та професор Київського університету харчових технологій СИЛКА Оксана Захарівна; голова обласної організації Національної спілки журналістів України, головний редактор газети «Черкаський край», заслужений журналіст України КАЛИНОВСЬКА Тетяна Станіславівна;генеральний директор телерадіокомпанії «Ільдана», заслужений журналіст України КАЛІНІЧЕНКО Михайло Михайлович.

У вітальному слові Віталій Войцехівський подякував усім причетним до події і наголосив, що наше місто дійсно славне золотими людьми.

Опісля офіційного відкриття чоловічий ансамбль “Срібна кварта” подарували присутнім пісенне вітання, а охочі поклали квіти до меморіальної дошки у знак пам’яті про відомого земляка

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).