Велика увага звертається на подолання труднощів у роботі молодих спеціалістів. Тож цікавою формою роботи є постійно-діюче засідання творчої групи для молодих спеціалістів «Паросток » на базі закладу дошкільної освіти «Берізка».
Керівник – Якушина Л.Л.
Мета:
- формування у молодих педагогів високих професійних ідеалів, потреб в постійному саморозвитку і самовдосконаленні.
Завдання:
- задовольняти потреби молодих педагогів у неперервній освіті і надавати допомогу у подоланні різних утруднень;
- сприяти формуванню індивідуального стилю творчої діяльності педагогів;
- допомагати молодим вихователям впроваджувати сучасні підходи і передові педагогічні технології у навчально-виховний процес.
Під час засідання вихователі брали участь у:
- психологічному тренінгу «Сучасний вихователь, який він?
- практичній грі «Граємо, розвиваємо, навчаємо: шукаємо нові підходи до дитячого розуму і серця».
Поповнено інформаційну скарбничку педагога «Діти покоління АЛЬФА. Хто це?»
- «Ні» застарілим методикам
У закладі дошкільної освіти «Ялинка» відбувся щорічий спортивний фестиваль «Міцний горішок», з метою формування у дошкільників навичок здорового способу життя.
На протязі всього дня з дітьми проводилась різноманітна робота – бесіди, ігри, читання художньої літератури та практична діяльність по фізичному розвитку.
Ввечері діти з захопленням розповідали батькам про чудово проведений день у садочку.
2018- 2019 навчальний рік – Рік УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ в дошкіллі. Тож велика увага звертається саме на бережне відношення до рідної мови у вихованні дітей
У закладі дошкільної освіти «Струмочок» відбувся методичний турнір «Слово до слова – зложиться мова» для педагогів міста. Кожний турнір визначений за темами: «Говорімо українською, а не на українській!», «Цікаво знати», «Переклади прислів’я українською», «Продовж вислів», «Поясни значення слова», «Утвори фразеологізм і поясни», «Розфарбуй слово» «Лексичні вправи».
Вихователі брали участь у турнірах з великим захопленням і кожен переконався: для того, щоб розвивати мовлення дітей, замало просто пропонувати їм різноманітні дидактичні матеріали та організовувати численні вправляння. Необхідно, передусім, демонструвати власну мовленнєву компетентність, адже дитина дуже часто діє за зразком, наслідуючи дорослого.
У дошкіллі міста велика увага приділена питанням запобігання та протидії домашньому насильству. Керівники, психологи та вихователі беруть участь у навчальних семінарах – тренінгах «Розвиток у дітей навичок самозахисту в процесі дошкільної освіти» при Черкаському ОІПОПП та активно проводять роботу з педагогами та батьками. Нещодавно у закладі «Струмочок» відбулася батьківська конференція по темі «Запобігання та протидія насильству», де Дігтяренко Л.В. (керівник закладу) висвітлила значущість цієї проблеми, адже захист дітей від жорстокості, попередження злочинів проти них є надзвичайно важливим, соціально важливим і актуальним завданням, вирішення якого носить міждисциплінарний характер. Розв’язати проблему насильства щодо неповнолітніх можна тільки у разі спільної роботи педагогів, батьків і всіх дорослих, які так чи інакше причетні до виховання дітей.
6 лютого 2019 року у закладі дошкільної освіти «Струмочок» відбулася зустріч з фахівцями інклюзивно – ресурсного центру
Кузнецовою Оксаною Валеріївною та Котковою Валентиною Степенівною.
Метою зустрічі було надання педагогічним працівникам закладу методичної допомоги в організації психолого – педагогічної та корекційно – розвивальної роботи з дітьми з особливими потребами.