30-го січня у кабінеті міського голови відбулася зустріч керівників та представників силових структур міста з керівництвом міськвиконкому. Зокрема, на ній були присутні Павло Ільченко, Олександр Охріменко, Тарас Черненко, Олег Масло, Вікторія Остроглазова, Олена Коваленко, Ігор Веснін. Керував ходом зібрання Віталій Войцехівський.
Нагальність першого у цьому календарному році зібрання у такому форматі було викликане недоїмкою платежів приватних підприємців та приватних підприємств і товариств за користування земельними ділянками, виділеними депутатським рішенням їм в оренду, непроплатою податку з нерухомого майна та несплаченого податку на доходи фізичних осіб.
Першою доповідала начальник управління економіки Вікторія Остроглазова. За її словами, ведуться перемовини з керівництвом аптеки «Авіцена» щодо переходу сплати податку з працюючих в ній осіб до міського бюджету та повна сплата за оренду землі під газовою заправкою «Промтехресурс», власники, якої знаходяться в Києві. Заборгованість складає понад 60 тисяч гривень.
Потім по списку підприємців, ТОВ та ПП, які заборгували за оренду земельних ділянок, пройшовся начальник управління архітектури, регулювання забудови та земельних відносин Ігор Веснін. У бізнес-структурах Золотоноші діють такі ловкачі, хто умудряється перепродати чи переоформити підприємство, залишивши земельну ділянку, на якій воно розташоване, у своїй власності. І якщо власника приватної структури ще можна встановити, то землекористувача допомагають виявляти силові структури – спеціалісти прокуратури, податкової інспекції та поліції. Серед таких – ПП «Агротранс Сігма і К», у якого договір оренди закінчився ще у 2016 році, і невідомо: він автоматично пролонгований чи документ треба оформляти заново? Власники щодо пролонгації звернулися у 2018 році. Відносно підприємств «Росшина», що на вул. Жашківська, та «Зодчий і К» спеціалісти управління архітектури завершують процес збору матеріалів, щоби запустити процедуру нарахування втрат недоїмки до міського бюджету. Перший крок – запрошення власників на засідання комісії. Якщо неплатник проігнорує ним, його запросять на сесію міської ради, де його пояснення заслухають депутати. У їхній компетенції визнати діючий договір недійсним і розірвати його. У список неплатників вперше потрапив власник місцевого підприємства «Золекс».
– Чи повідомляєте підприємців про те, що через заборгованість їхні матеріали будуть направлені до прокуратури? – поцікавився у доповідача Віталій Войцехівський. – Сума – невелика. Можливо, обізнаність ситуації і її майбутні наслідки спонукають людину до сплати боргу?
Головуючий навів підтверджуючий приклад з підприємцем Михайлом Педченком, після конструктивного діалогу з яким вдалося досягти порозуміння та анулювати заборгованість.
Хоча нарада такого характеру зазвичай проходить у строгому робочому форматі, все ж іноді ліричним відступом стає до смішного абсурдна інформація, з якою доводиться стикатися спеціалістам. Для прикладу: юрист ТОВ «Ресурс Україна» несплату податку за оренду земельної ділянки пояснює тим, що товариство загубило договір. М’ясопродторг», що взяло в суборенду земельний наділ на вул. Гагаріна, ще місяць тому повинно було сплатити податок. Однак кошти не надійшли й донині. Тому представник підприємства отримає офіційне запрошення на наступне зібрання.
Ще одна фізична особа-підприємець має в користуванні дві земельні ділянки. Людина справно і вчасно сплачує кошти за оренду наділів. Заборгованість відсутня. Але договір оренди вже закінчився. Та прийти і написати заяву на його поновлення підприємиця не знаходить часу. З юридичної точки зору документ втратив чинність, тому перед тим, як передати матеріали податківцям, головуючий порадив Ігорю Весніну ще раз попрацювати з платником податків.
За словами Олега Масла, з наступного тижня буде відновлена робота комісії з легалізації праці, до складу якої входять службовці управління праці та соцзахисту населення і поліціянти. Мета рейдів – виявлення роботодавців, які продовжують здійснювати підприємницьку діяльність на ринку та у Торговельному центрі, не маючи дозвільних документів та не оформивши найманих працівників.
Як повідомила Олена Коваленко, згідно з даними фінансового управління, по орендній платі за землю ТОВ «Кеш» заборгувало 3 241 гривню, ТОВ «Ресурс України» – 526 грн, «ЗЗБВ» – 48 917 грн, ТОВ «Золекс» – 245 226 грн. ДП «Златодар», «УкрАзеріТранс», «Корон Агро» (1 млн 456 тис. грн) мають заморожену заборгованість попередніх років. Який механізм її погашення чи списання – фахівці фіскальної служби та прокуратури вияснять до наступної наради.