На Черкащині діє 32 центри соціальної допомоги населенню. За підсумками їхньої роботи за I півріччя 2018 року кращою визнано золотоніську установу. Про це стало відомо 9-го липня на колегії Черкаської обласної державної адміністрації, куди була запрошена директор Людмила Неліна. Як сказав перший заступник голови ОДА Віталій Коваль:
Кращим терцентром є Уманський, але за останній час Золотоніський центр соцдопомоги догнав і перегнав його. Тому хочемо відзначити людину, яка доклала максимум зусиль для цього, і колектив, що без додаткових бюджетних коштів довів свою першість. Золотонісці – приклад того, як треба надавати соціальні послуги незахищеним верствам населення.
В Україні існує близько 30 державних стандартів послуг. У Золотоніському центрі, що розташований на вул. Благовіщенська, 87, надається 9. За словами Людмили Неліної, це – багато. Серед аналогічних закладів Лівобережжя у Золотоноші їх розроблено найбільше.
Інклюзивна освіта
Золотоніський міський відділ освіти орендуватиме частину приміщення на Благовіщенській для створення центру інклюзивної освіти. Він матиме виключно педагогічно-корекційний напрямок роботи. Тобто, планується сформувати штат педагогічних працівників, які будуть займатися залученням дітей з відхиленнями розвитку до навчального процесу у школах і дошкільних дитячих закладах.
– Робота полягає у співпраці відділу освіти і нашої установи соціального захисту, бо ми маємо штат з реабілітації, – розповідає Людмила Тіборівна. – Фактично це наші діти, з якими ми завжди працювали. Батьки написали заяви про зарахування до зош №6, а малеча перебувала у центрі на індивідуальному навчанні. Напередодні нового навчального року спеціалісти міськвідділу проводили повне медико-педагогічне обстеження, на базі якого висновок давала ідентична комісія в обласному центрі. Нині усі ці повноваження передані на місцеві рівні.
Що дає така співпраця? Адміністрації відділу освіти не треба набирати штат. Адже у центрі соцдопомоги за сумісництвом працює педіатр Олена Луганська, чудовий учитель музики Наталія Стеценко, котра вчить дітей правильно дихати і правильно вимовляти букви(!). У Золотоноші проживають 6 аутистів. Ця цифра говорить про те, що лікарі не можуть встановити правильний діагноз дитині, і частина їх відвідує загальноосвітні школи.
У відділенні денного перебування дітей-інвалідів, яке має 15-річний досвід роботи, працюють спеціалісти: педіатр Олена Луганська, логопед Віктор Подолинний, масажист Олена Телятник, Наталія Стеценко, Наталія Головченко, вчитель-реабілітолог Крістіна Амру, завідувач відділенням Оксана Кичко, інструктор з трудової реабілітації Надія Резніченко. Наразі діти тут харчуються, відпочивають (денний сон), проходять курс реабілітації.