Хто з нас не нарікав сьогодні на гори сміття у лісах, парках, пляжах, рівчаках та інших місцях? Хто не спостерігав за тим, як компанія шашличників, вибравши єдине чисте місце на природі, залишає його спаплюженим? Та й узагалі, зі сміттям кожен з нас звик мати справу, бо ж воно є звичайним повсякденним атрибутом нашого життя. Чистота – чи не найголовніший показник затишного й комфортного міста. Що таке місто Золотоноша? Це тисячі квартир та приватних будинків. Одна спільна, велика оселя для всіх і кожного, чистота якої починається із сумлінного ставлення її мешканців до себе та довкілля, зі злагодженої роботи комунальних служб, міської ради. Адже чистота міста – справа спільна для всіх і кожного.
Як відомо, смітять всі, прибирають сотні, а платять, на жаль, тільки свідомі містяни. Комунальники постійно вивозять із центральних вулиць, кладовищ, а також з несанкціонованих звалищ тонни сміття.
Важко уявити, що може статися з містом, якщо перестануть працювати комунальні служби – це не тільки неестетично, але саме головне, це сморід, захворювання, гризуни та комахи, які і будуть носіями хвороб та великий ризик пожеж.
У 2011 році було створене комунальне підприємство “Міський водоканал”, однією з функцій якого є вивезення сміття та твердих побутових відходів. Цим займаються працівники дільниці саночищення. Відповідно до норм накопичення, кожен мешканець Золотоноші продукує близько 200 кілограмів ТПВ у рік. Щоби позбутися цього непотребу, біля кожної багатоповерхівки облаштовано контейнерний майданчик, де встановлено баки відповідно до кількості мешканців квартир. Якщо жителі висоток привчені до цивілізованого збору сміття, то власники домоволодінь у приватному секторі накопичують його де тільки прийдеться: обабіч доріг, у лісосмугах, у дворах безгосподарчих будинків та навіть навкруг обладнаних контейнерних майданчиків.
Такі звалища можна побачити на вул. 23 Вересня біля двоповерхівки №90А та навпроти №103. Варто одному нехлюї кинути пакет із сміттям, як за кілька днів він обростає подібними клунками. Зрозуміло, що їх прабатьками є ті, хто не заключив договору на вивезення ТПВ з “Міськводоканалом”. Містяни економлять якихось 22 гривні у місяць за цю послугу, а потім доводиться викидати кількасот кревних, сплачуючи штраф.
Ось і мешканка вулиці 23 Вересня близько 6-ої ранку тягла через дорогу 23 серпня старі віконні рами (фото), зовсім не звертаючи уваги на автомобіль, що ледве встиг загальмувати. Посадовець міськради, що був за кермом, не став складати протокол на престарілу жінку, обмежившись виховною хвилиною та фото.
“Так там же он всі носять”, – махнула рукою в бік стихійника.
У серпні мешканці приватних домоволодінь отримали квитанції на оплату послуги з вивезення ТПВ, де в графі сума стояло – 22 гривні 04 копійки. Ці цифри настільки налякали людей і так “вдарили” по сімейному бюджету, що дехто кинувся до комунального підприємства, щоб розірвати договір. Та нагадаємо, що відповідно до положень ст. 20 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” споживач зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг та оплачувати їх надання у строки, встановлені договором або законом. Паралельно з цим документом на території міста діють Правила благоустрою, у яких зазначено, що кожен житель міста мусить укласти договір з комунальним підприємством на вивезення ТПВ.