19 січня в Україні відзначають велике  церковне свято Водохреща. Ним завершується цикл різдвяно-новорічних свят. За словами намісника Свято-Успенського собору протоієрея Сергія Снопка, богослужіння 19 січня розпочнеться о 8 годині ранку. О 10-30 – відбудеться церемонія освячення води.

Традиційно в цей день чимало вірян занурюються в крижану воду.

Управління ДСНС рекомендує усім хто планує зануритися у холодну воду дотримуватися правил при здійсненні святкових обрядів. Адже тривале перебування у крижаній воді призводить до переохолодження організму і як наслідок, у людини виникає судома, припиняється дихання, можлива втрата свідомості.

Закликаємо усіх дотримуватися основних правил зимового купання:

– не занурюйтесь в необладнаних та не перевірених рятувальниках на безпеку дна місцях. Не варто розпочинати купатися в місцях де немає представників медичної та рятувальної служб;

– не вживайте алкоголь до і відразу після занурення;

– не дозволяйте пірнати у холодну воду дітям без нагляду батьків чи дорослих;

-не можна пірнати у воду безпосередньо з криги. Під час групового купання, кількість людей, які одночасно знаходяться у воді, не повинна перевищувати трьох осіб.

– у жодному разі не пірнайте у воду – заходьте в ополонку повільно й обережно. Уникайте великого скупчення людей біля купелі. Пам’ятайте, що глядачі не повинні виходити на кригу, а бажаючим варто дотримуватися черги та обережно підходити до ополонки.

Всім відвідувачам хрещенської купелі необхідно знати: рекомендований час перебування у холодній воді становить не більше 10 секунд, а пірнати можна не більше трьох разів, – після чого потрібно перевдягнутися у сухий теплий одяг і піти в підготовлене обігріте приміщення або автомобіль, де відразу випити гарячого чаю з медом.

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).