Брати Володимир і Віталій Побиванці випустили у світ спільне своє дітище – книгу «Храм при дорозі». Її презентація відбулась минулої суботи у Золотоніському краєзнавчому музеї імені М.Ф.Пономаренка.   Книга оригінальна не лише за змістом, але й за жанровим поєднанням. Це історико-художній нарис про  святиню Златокраю – Свято-Успенський собор на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Тому й презентувати її вирішили серед музейних артефактів, поєднавши екскурсійний показ з виступами небайдужих до історії, літератури і мистецтва людей. Своєрідним прочитанням перших сторінок презентованого видання була  екскурсія директорки  краєзнавчого музею Віти Ямборської.

   Через історію храму плавно,  цікаво й емоційно автори книги ведуть оповідь  про історичні події нашого краю. Благословило таку важливу справу і духовенство.

  Книга «Храм при дорозі» – то плід колективної праці багатьох людей, яким не байдужа Золотоноша, Золотоніщина, її минуле і сьогодення,- зазначають автори Володимир і Віталій Побиванці. Зокрема, істотна супровідна роль у пошуках необхідної інформації щодо побудови собору, його архітектурних особливостей належить кандидату архітектури, викладачеві Національного університету будівництва та архітектури Олексію Ященку.   У зборі матеріалу й послідовності його викладу багато важить методична допомога професора Харківського університету імені В. Каразіна Людмили Радченко.

  Щоб нарис «Храм при дорозі» вийшов у люди в ошатному вбранні, гарно ілюстрований, солідний матеріальний внесок у творчий процес зробив голова правління акціонерного товариства «АЛВІГО», депутат Черкаської обласної ради,  керівник регіональної парторганізації Аграрної партії України Віктор  Полозов.

  Лікар за фахом і краєзнавець за покликанням – це про Віталія Побиванця.  Гості міста  не раз чули його змістовні захоплюючі краєзнавчі екскурси. Цілком заслужено він став цьогорічним лауреатом краєзнавчої премії імені Михайла Пономаренка.

Міська влада теж частенького залучає невтомного дослідника минувшини і патріота сучасного Златокраю до написання різного роду історичних буклетів і путівників. Про це зауважила заступниця міського голови Мар`яна Ніщенко. Вона також говорила про важливість берегти історичну, культурну і духовну спадщину нашого краю. А саме такі істини і цінності відображені в презентованому виданні.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).