В Україні утворився дефіцит так званих «пакунків малюка», які мають видавати кожній породіллі ще у пологовому. Але в окремих областях замість «бебі-бокса» новоспеченим батькам дають довідку про народження дитини. З нею слід звернутися до місцевого управління праці та соціального захисту населення. Не варто сподіватися, що у цьому закладі їх зустрінуть із набором для новонародженого. Там обіцяють зв’язатися, щойно вони з’являться. Проте конкретної дати ніхто не повідомляє.
Мінсоцполітики розроблено проєкт постанови, яким передбачено виплата грошової компенсації вартості „пакунку малюкаˮ на дітей, які народились у 2020 році та не отримали його.
03 березня 2020 року було прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 172 „Деякі питання забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою „пакунок малюка”. Відповідно до цієї постанови у 2020 році закупка одноразової натуральної допомоги коштом державного бюджету проводиться централізованою закупівельною організацією  державна установа “Професійні закупівлі”. Проте, 30.06.2020 року за результатом розгляду скарг учасників закупівлі, Антимонопольним комітетом України прийнято рішення скасовувати процедуру закупівлі одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка”.
Процедура організації нового тендеру триває від 70 днів до трьох місяців. У Міністерстві соціальної політики запевняють, що так довго чекати не доведеться. З метою забезпечення кожної дитини, яка народилася у 2020 році „пакунком малюка” мінсоцполітикою розроблено проєкт урядового рішення, яким передбачається запровадити виплату грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка на дітей, які народились у 2020 році, та не були забезпечені цією допомогою.
Завідувач Золотоніського пологового відділення Микола Кучер запевняє, що у нас проблем з врученням «бебі-боксів» породіллям немає. Наразі маємо в запасі ще понад 20 наборів. Зважаючи на рівень народжуваності у нашому відділенні, до кінця місяця їх вистачить гарантовано.
Його слова підтвердила і заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Марина Резніченко.
– У нас не було жодного звернення від батьків щодо нестачі «бебі-боксів», – сказала Марина Володимирівна. – Єдиний випадок трапився нещодавно із породіллею, котра народжувала в обласному перинатальному центрі. Там мешканці Золотоноші не видали набір речей для малюка, і його вручили ми в нашому управлінні.
Питання забезпечення допомогою „пакунок малюка” новонароджених дітей в усіх регіонах України перебуває на постійному контролі Мінсоцполітики.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).