Про прогноз погоди на найближчі дні на своїй сторінці у соцмережі розповів начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
“Квітень 2022 увійде в історію метеорологічних спостережень травневим теплом, березневим холодом та частими дощами 40-75 мм, а це 1-2 місячних норми. Тож наразі ВОЛОГОЗАПАСИ ҐРУНТУ на Черкащині достатні та оптимальні: в орному шарі 27-43 мм, в метровому 149-174 мм.
У звичайні строки, 23-24 квітня, відбувся перехід середньодобової температури повітря через 10º, що знаменує початок вегетації теплолюбних рослин. Достаток тепла і вологи сприяли швидкій появі сходів та активній вегетації всіх посіяних культур. В озимих культур активно збільшувалася висота та наростала вегетативна маса.
У СУБОТУ Черкащина залишається у прохолодній повітряній масі. Північний антициклон «TIM II» з центром над Прибалтикою, не дає змоги атмосферним фронтам наблизитися до нашого регіону. Тому суттєві опади малоймовірні. В нічні години, при проясненнях, складаються умови для вихолоджування земної поверхні, тому на ґрунті є значна ймовірність ЗАМОРОЗКІВ інтенсивністю 0-3º. У повітрі буде не вище 2-4º тепла. Вдень, завдяки сонячній енергії, температура підвищиться до 14-16º.
У ПОМИНАЛЬНУ НЕДІЛЮ та ПОНЕДІЛОК, маловітряна, по-весняному свіжа та без суттєвих опадів погода збережеться. У нічні та ранкові години на поверхні ґрунту очікуються заморозки 0-3º. Температура вдень 13-18º.
Подальші перспективи. Із 3 травня з наближенням атмосферних фронтів атлантичного циклону прогнозуємо дощі та підвищення температури вдень до 18-20º, вночі 3-5º тепла.
За кліматом, 15 травня відбувається перехід середньодобової температури повітря через +15°, що знаменує початок літнього режиму погоди. Враховуючи синоптичні процеси, початок літа чекаємо у звичайні строки.”

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).