????????????????????????????????????

Начальник управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський у ході колегії ОДА закликав керівників райдержадміністрацій, об’єднаних громад, міських голів відновити роботу недіючих закладів дошкільної освіти, відкрити додаткові групи на базі функціонуючих закладів та в цілому вирішити питання повернення в освітню галузь приміщень, які перебувають у частковій або повній оренді.

В області нині функціонує 657 закладів дошкільної освіти. Усіма формами дошкільної освіти охоплено 99 % дітей віком від 3 до 6 (7) років та 100 % дітей 5-річного віку. Хоча Черкащина є лідером в Україні з дошкілля, водночас не можемо зупинятися на досягнутому. Упродовж 9 місяців цього року відкрито 10 дошкільних груп на 198 місць, також в Умані 1 приватний заклад дошкільної освіти на 30 місць, що загалом дає можливість додатково охопити ще 228 дітей. При цьому існує потреба в значно більшій кількості.

І тут мають оперативно спрацювати Городищенський, Смілянський, Тальнівський, Чорнобаївський райони, міста Золотоноша, Канів, Єрківська, Білозірська, Кам’янська, Тальнівська ОТГ.

Зауважу, на сотню місць припадає 97 дітей (місто – 114, село – 78). По Україні – 112 дітей. Проте їхня кількість на 100 місць значно перевищує норми у Городищенському, Черкаському, Корсунь-Шевченківському районах, містах Чорнобай, Маньківка, Драбів, Жашків, Золотоноша, Черкаси та кількох інших, в Шполянській, Єрківській, Стеблівській, Білозірській громадах. Значне перевищення – в районних центрах. У деяких ця кількість сягає 120-150 осіб.

Потребує вирішення і питання перебування дітей на черзі до закладів дошкільної освіти, яких в області налічується 981. Найбільше їх у м. Черкаси – 538, м. Умань – 84, в Черкаському районі – 124, Канівському районі – 37.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).