Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані т ехнічні засоби реабілітації.

Соціальні гарантії  щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю в Україні визначено Законом України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» та здійснюється відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 05.04.2012 року № 321 (зі змінами).

Вищезазначеним Порядком передбачено адресний підхід до забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб зазначених категорій, новий механізм фінансування такого забезпечення за принципом «гроші ходять за людиною», виплату компенсації вартості за самостійно придбані засоби реабілітації.

Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації особі з інвалідністю необхідно:

КРОК 1: Звернутись до органу соціального захисту населення за оригіналом направлення та стати на облік.

Перелік документів,необхідних для отримання послуги:

  • копія паспорта громадянина України;
  • копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
  • копія висновку МСЕК про встановлення інвалідності для осіб з інвалідністю(для дітей з інвалідністю – висновок ЛКК);
  • індивідуальна програма реабілітації ( для особи з інвалідністю та дитини з інвалідністю) або висновок ЛКК (для осіб з інвалідністю,група інвалідності яких установлена до 1 січня 2007р. як безстрокова або строк дії якої не закінчився);
  • копія рішення ВЛК чи висновку ЛКК (для постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлена інвалідність).

КРОК 2: Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення працівники органів соціального захисту населення надають ґрунтовну консультацію щодо:

– переліку підприємств, які відповідають кваліфікаційним вимогам .

– електронного каталогу технічних та інших засобів реабілітації, якими такі підприємства забезпечують осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб;

– механізму забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, надання послуг реабілітації та отримання компенсації.

КРОК 3: Особа з інвалідністю самостійно обирає підприємство, про що повідомляє орган соціального захисту населення. Підприємство до 20 днів погоджує замовлення або надає вмотивовану відмову, про що інформує орган соціального захисту.

КРОК 4: Після підписання договору підприємство з яким укладено договір забезпечує особу з інвалідністю ТЗР протягом 40 днів.

Відповідно до Закону України „Про внесення зміни до статті 4 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» учасникам, які постраждали внаслідок АТО, держава гарантує право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення їм інвалідності.

ТЗР видаються без права їх продажу,дарування і передачі іншій особі протягом строку,на який видається такий засіб. У разі смерті особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи виданий технічний засіб реабілітації, строк експлуатації якого не закінчився, повертається органу соціального захисту населення.

За додатковою інформацією прохання звертатись до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Золотоніської міської ради каб. №3 або за телефоном 2-38-33.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).