Серед низки пільг та соціальних гарантій для учасників АТО/ООС передбачені, зокрема, заходи соціальної та професійної адаптації, метою яких є адаптація до життя в мирних умовах.

Одним з найголовніших питань для учасників АТО, які повертаються до цивільного життя, залишається їх зайнятість. Тому, у 2017 році Урядом було запроваджено безкоштовну професійну адаптацію. Зазначена програма має великий попит серед бійців, адже дає їм можливість прискорити процес адаптації на ринку праці.
Професійне навчання організовують з урахуванням навичок, умінь та побажань учасників АТО/ООС і здійснюють в навчальних закладах коштом державного бюджету.
Для отримання зазначеної послуги необхідно звернутися до міського управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання із заявою, копією посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни (оригінал пред’явити) та копією одного із документів, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань АТО/ООС.
Послуги із професійного навчання надають учаснику АТО/ООС одноразово дотримуючись черги.
Строк професійного навчання не може перевищувати 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями та не більше 500 годин при підвищенні кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення.
Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО/ООС отримують документи державного зразка.
Для проходження професійної адаптації на цей рік області з держбюджету виділили 1 013,9 тис. грн для навчання 109 бійців.
Для професійної адаптації АТОвців Золотоноші держава виділила 59 тисяч 890 гривень.
Про це журналістам Золотоноша. City розповіла заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Золотоніського міськвиконкому Марина Резніченко:
– Минулого року для професійної адаптації цієї категорії осіб держава виділяла 55 тисяч 456 гривень. Пільгою навчання за державні кошти скористалися 9 осіб. В основному колишні захисники навчаються на водіїв категорії «В». Наразі отримати водійські права мають намір 3 особи, які відвідують заняття.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).