Медична сестра – не секретар, не підсобний працівник, а повноцінний член команди. Таке основне призначення медичних сестер загальної практики вбачає директор Золотоніського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Прокопчук.
Видання Золотоноша.City ропзовідає, що саме тому керівник і його команда подали заявку на участь у пілотному українсько-швейцарському проєкті «Медсестра з розширеними повноваженнями на ПМД». Днями золотоніські медики отримали схвальну відповідь компетентної конкурсної комісії!
У Золотоніському міському центрі первинної медичної допомоги відбувається насправді революційний переворот. Медсестрам відведена особлива роль: їй відводиться частина повноважень лікаря.
У рамках проєкту «Медсестра з розширеними повноваженнями на ПМД», медичний персонал отримає надзвичайно важливі теоретичні та практичні інструменти для підвищення якості та доступності медичних послуг. Ця ініціатива забезпечує розширення функціональних можливостей медсестер на першій лінії, дозволяючи їм брати на себе більше відповідальностей та проводити більше процедур безпосередньо в команді з лікарями.
– Одним із ключових аспектів є впровадження роздільного прийому сімейних лікарів та медсестер. Це дозволяє ефективніше використовувати час лікарів, дозволяючи їм концентруватися на складних медичних випадках, тоді як медсестри беруть на себе рутинні процедури та консультації. Така нова модель співпраці полегшує навантаження на медичних фахівців та забезпечує швидший доступ пацієнтів до медичної допомоги Медична сестра допомагає лікарю виявляти на ранніх стадіях поширені захворювання, такі як діабет, гіпертензія, серцево-судинні хвороби, – поділився деталями проєкту директор КНП «Золотоніський ЦПМСД» Олександр Прокопчук.
Найважливішим результатом є покращення якості надання медичних послуг. Завдяки підвищенню компетентності медсестер у клінічних та комунікаційних аспектах, пацієнти отримують більш професійну та уважну медичну допомогу.
– У своїх обов’язках ми повинні запрошувати пацієнтів на скринінг, планувати і проводити щорічні огляди хронічно хворим тощо. Ми практично почали це робити, ми вже викликаємо пацієнтів на обстеження, щоб закріпити повноваження медичної сестри необхідні додаткові теоретичні та практичні навички, які отримуємо на різних навчаннях,- прокоментувала медична сестра первинної сімейної медицини Марина Филь.
Успішне впровадження проєкту у КП “Золотоніський міський центр ПМСД” буде свідчить про важливість та ефективність розвитку ролі медичного персоналу. Він не лише підвищує якість медичних послуг, але й створює більш доступну та людяну систему охорони здоров’я для всіх мешканців.