22 грудня відбулося пленарне засідання 38 сесії VIII скликання Золотоніської міської ради. У роботі сесії взяли участь 20 депутатів. На зібранні розглядали 38 питань порядку денного, найголовнішим з яких було – прийняття бюджету громади на 2024 рік. Про це розповідає видання Золотоноша.City.
На засіданні профільних комісій золотоніські обранці розглядали і ретельно вивчали видатки на 2024 рік. Місцеві депутати виважено підходили до оптимізації кожного розділу видатків, керуючись єдиною метою: зекономлені кошти спрямувати на потреби Сил Оборони України.
За словами начальниці фінансового управління Олени Коваленко, у 2024 році бюджет громади складатиме 392 млн 34 тисячі гривень. Він на 112 мільйонів менший проти минулорічного. До того ж, фінансисти разом з депутатами зменшили видаткову частину на 22%.
Про Програму підтримки
На 38 сесії Золотоніської міської ради депутати затвердили Програму підтримки Збройних Сил України, підрозділів територіальної оборони,інших військових та добровольчих формувань.
Попередньо передбачили, що для реалізації цієї Програми закладуть щонайменше 20 мільйонів гривень, які зайдуть на початку січня 2024 року вільними залишками. (Вільні залишки – перевищення залишку коштів загального фонду місцевого бюджету над оборотним залишком бюджетних коштів). Зазвичай, вільні залишки спрямовують на проведення витрат місцевого бюджету згідно із внесеними змінами до рішення про місцевий бюджет. Однак, у 2024 році усі вільні залишки будуть спрямовані на потреби військових підрозділів.
Як зауважив депутат Олексій Дробязко та уточнив його колега Роман Кузьменко, використання вільних залишків буде під пильним наглядом депутатів:
– Ми будемо контролювати кожну гривню вільних залишків.
– 10% від бюджету на потреби ЗСУ – це немала сума, – наголосив Владислав Кулініч. – Усі заявки і запити ми повинні задовольняти, бо забезпечення наших Збройних Сил – прерогатива діяльності депутатського корпусу. Є пропозиція: усіма цифрами надходження до бюджету ми повинні володіти до засідання сесії. На зібранні профільних комісій.
Графа «Інші видатки» потребувала 48 мільйонів гривень на рік. Активісти з Києва пропонували їх скоротити. Інші видатки – це утримання об’єктів (старостатів, ФАПів тощо), соцвиплати чорнобильцям та афганцям, кошти на пальне для авто Центру надання соцпослуг, що надає реабілітаційні послуги пораненим, придбання медикаментів тощо.
– Це неповний перелік, але він задоволений лише на 78% від потреби, – уточнила начальниця відділу прогнозування та розвитку громади Вікторія Остроглазова.
Депутати підтримали розроблений бюджет-2024, при цьому скоротили вдвічі витрати на підтримку громадських організацій міста: ГО «Спілка учасників АТО та волонтерів», ГО «Союз. Чорнобиль» та раду ветеранів.
Наразі, за словами заступника міського голови Олександра Флоренка, до міської ради надійшло заявок від різних підрозділів на суму 10 мільйонів гривень.
Новий очільник земельної комісії
Голова комісії з питань регламенту, правової політики, депутатської етики та розвитку територіальної громади Роман Кузьменко запропонував кандидатуру депутата Дмитра Манжари для обрання його головою «земельної» комісії. Дмитро Манжара – заступник голови цієї профільної комісії. Але після усунення голови комісії з будівництва, землеустрою, житлово-комунального господарства, благоустрою та навколишнього середовища Миколи Зорі, як представника від партії ОПЗЖ, від роботи у складі депутатського корпусу, ці функції протягом майже 2-х років фактично виконував Дмитро Манжара. Депутати одноголосно підтримали пропозицію.
Виконуюча обов’язки відмовилася від доплат
У порядку денному під пунктом 8 розглядали «Про умови оплати праці секретаря міської ради у 2024 році». Наталія Сьомак перед розглядом цього питання відмовилася від усіх премій і надбавок, що передбачені законодавчою базою. Тобто, від нарахування щомісячних премій та преміювання до Дня працівників місцевого самоврядування.
Секретар міської ради отримуватиме у 2024 році лише 50% надбавки за виконання особливо важливої роботи та одноразову матеріальну допомогу на оздоровлення відповідно до чинного законодавства.