25-28 серпня у польському місті Явор відбувся традиційний фестиваль Свято Хліба і Пряника. Серед численних офіційних делегацій міст-побратимів з Німеччини, Чехії та Італії була й Україна. Велика честь представляти нашу державу на міжнародному Святі випала Золотоніській громаді. Про це детально описує видання Золотоноша.City.

Зважаючи на неоціненну підтримку і вагому допомогу у перші дні російсько-української війни й донині, проігнорувати запрошення поляків було б, щонайменше, непорядно. Тим паче, нині закордонні друзі готують передати великий автобус громаді Золотоноші для муніципальних перевезень. Тож, у далеку поїздку відправилися спеціалісти управління праці та соціального захисту населення –Леся Мозгова, Любов Сотник, відділу культури – Вікторія Долгушина, Анна Ярешко, Світлана Величко, Таїсія Камша, на чолі із заступником міського голови Олександром Флоренком та начальницею управління Тетяною Лукомською.

– Ми стали містами-побратимами у 2021 році, а дружимо з 2017-го, – нагадав Олександр Флоренко. – У перші дні війни місто Явор стало своєрідним хабом у Польщі для акумулювання гуманітарної допомоги на Україну. На знак вдячності польському народу ми підготували символічний подарунок – зшили україно-польський прапор. На полотнищі свої автографи залишили військові Територіальної оборони, Сил ППО, перший заступник міського голови Олег Масло, який нині використовує польське озброєння на фронті.

Україно-польське полотнище Олександр Флоренко розгорнув на площі під час урочистостей. Подякував польському народу, усім містам-партнерам за допомогу. Розповів, що за зброю у Золотоноші взялися й посадовці. «Ви можете бути певні, ми ні на сантиметр не поступимося українською землею, і ні на метр не пустимо ворога до польських кордонів!» Площа скандувала! Поляки сприйняли це дуже емоційно.

Золотоніська делегація презентувала випічку місцевих товаровиробників. Запашні, смачні хлібо-булочні вироби до польського Свята випекли майстрині районного споживчого товариства під керівництвом Жанни Старухіної, пекарі ПрАТ «Продтовари» Олексія Яроша та Центру надання соціальних послуг.

Леся Мозгова та Любов Сотник майстерно і душевно презентували золотоніську продукцію. Дівчата так активно та емоційно закликали гостей свята, що за лічені хвилини їхня ятка спорожніла. Ясно, що важливим штрихом процесу стала колоритність та самобутність золотоніських красунь.

Ще одні золотоніські красуні полонили поляків своїм талановитим співом. Коли ансамбль дівчат вийшов на сцену, стояла 36-градусна спека, що змінила ранковий дощ. Вологість повітря висока, тропічна. Та попри погодні катаклізми, уже з перших ноток золотоніських голосів до площі потягнулися люди. Одні підтанцьовували, інші аплодували, ще багато підспівували. Серед найактивніших представник делегації Люксембургу. Кульмінацією виступу стала композиція «Гей, соколи», яку золотонісці виконали двома мовами – польською та українською. Це був справжній фурор!

Як зазначив на своїй Facebook-сторінці бурмістр польського міста Еміліан Бера: «Солісти з золотою нотою на губах випромінюють магію і талант на сцені, створюючи незабутнє видовище».

Другого дня, під час зустрічі делегацій міст-партнерів, золотонісці презентували меру Явора та меценату Фуртаку, котрий був головним спонсором Свята, поробки діток з особливими потребами-вихованців студії гончарного мистецтва «Мальви».

– Я коротко розповів про наш Центр надання соцпослуг, на базі якого працює студія «Мальви», про діток, котрі там проходять реабілітацію, про команду самовідданих працівників, – каже посадовець. – Пан Фуртаку був зворушений жагою до життя таких діток, він дістав 2 тисячі злотих і передав нашому Центру на потреби студії.

– Наша команда відпрацювала дуже професійно, кожен викладався наповну, – каже Олександр Флоренко. – Усі старалися, аби показати сильний дух нескореної України та вдячність народам Європи.

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).