21 липня на золотоніському державному підприємстві відбулася зустріч сільгоспвиробників Золотоніщини та голів громад з керівництвом «Златодару», народним депутатом України Віталієм Войцехівським, головою Золотоніської районної військової адміністрації Іриною Терновою та президентом Асоціації фермерів України Віктором Гончаренком. Тема зібрання – жнивна кампанія-2022.

Як повідомляє видання Золотоноша.City, присутні досвідчені аграрії визнали, що такого складного збирання врожаю за їхньої пам’яті ще не було: високі ціни на пальне, проблема із його забезпеченням, нестійкі погодні умови, ринкова вартість зерна, і найголовніше, ніхто не може гарантувати безпечної роботи в полі і транспортування та зберігання збіжжя.

– Це зібрання важливе для нашого колективу, щоб ми могли відновити роботу підприємства, яке б платило податки у державу, виплачувало заробітну плату і, головне, допомогло у цей складний воєнний час зберегти вирощений урожай зернових. Мені складно будувати з вами плани після того, як попереднє керівництво не виконало своїх зобов’язань перед вами, після їхнього розкрадання тощо. Ситуація важка і неприємна. Нині на підприємстві працює 150 осіб, які, незважаючи на заборгованість із заробітної плати, сумлінно виконують покладені на них обов’язки. Потужність «Златодару» – 133,3 тисячі тонн зерна. Млини не працюють, вони 1976 року випуску, на них застаріле обладнання і не здатне продукувати високоякісну конкурентоспроможну продукцію, – зазначив директор «Златодару» Валерій Буркацький.

За словами спікера, ДП «Златодар» на 99, 99% готове до прийомки зерна, як нового врожаю так і минулорічного. Усі склади підготовлені, проведена їхня газація. У стані повної готовності елеватор, усі під’їзні залізничні колії. З 1 червня відновлена реєстрація податкових накладних з товаровиробниками.

Валерій Буркацький зауважив, що він керував підприємством протягом 6 років. Лише за останній рік його очільництва, 2019-ий «Златодар» сплатив до бюджетів усіх рівнів понад 20 мільйонів гривень податків, а середня зарплата по підприємству на той час складала 9 тисяч 600 гривень. У минулому році середня зарплата склала 6 тисяч 800 гривень.

Щодо викрадених 3,5 тисяч тонн фермерської кукурудзи, доповідач запевнив, що відкрите кримінальне провадження слідчими Нацполіції України і донині тривають слідчі дії: лише протягом минулого місяця оперативники 4 рази вилучали документацію підприємства.

— Я гарантую, що за мого керівництва жоден кілограм пшениці чи кукурудзи не пропаде, – запевнив Буркацький.

Виступ Ірини Тернової пройшов у формі живої дискусії, під час якої сільгоспвиробники з’ясували для себе, на яких умовах і де більш вигідно та оперативно придбати пальне, мобілізаційні питання та на якому етапі бронювання найбільш затребуваних фахівців тощо.

Посадовиця подякувала керівникам громад та сільським товаровиробникам за тісну співпрацю, розуміння і підтримку у перші дні війни й донині щодо потреб військовослужбовців.

— Протягом останнього часу кожен із нас багато чого переосмислив і я впевнений, що у багатьох ще пів року тому були зовсім інші плани, – розпочав свій виступ Віталій Войцехівський.

– Спираючись на нещодавню зустріч із Міністром фінансів, мушу повідомити, що на покращення роботи Казначейської служби не варто сподіватися. Першочергово йдуть виплати на зарплату військових, пенсії та соціальні виплати. Не забувайте, що східні регіони випали із дохідної частини. Наразі США нам допомагають фінансово більше, ніж решта країн разом взятих. П’ять місяців йде війна, але в цих умовах фінансова система країни працює бездоганно. Щодо підготовки до зими: із необхідних 17 млдр кубометрів газу у сховища закачано 14. Але варто бути готовими до різних варіантів розвитку ситуації, тому варто потурбуватися про альтернативні види опалення. З позитивного: наші зовнішні зобов’язання відтерміновані кредиторами до наступного року.

Користуючись нагодою прямого спілкування з народним депутатом, аграрії передали побажання для Уряду: звернути увагу на вартість перевезення зерна залізницею, кредитування сільгоспвиробників, економічне обґрунтування закупівельних цін на врожай-2022.

Як зауважив Віктор Гончаренко, його присутність на зібранні пояснюється виключно повагою до нового-старого директора Валерія Буркацького, з яким знайомі понад 30 років і знає його, як порядну людину.

— Нам, дрібним товаровиробникам, не обійтися без «Златодару», – переконаний представник аграріїв, – бо у нас немає складських приміщень для зберігання зерна.

– Тим більше, очікуємо добрий урожай кукурудзи. Не виключено, що агрохолдинги не будуть його централізовано закуповувати, тож зберігати, очікуюючи підвищення ціни, не доведеться. Ще одна проблема: нам, завдяки уряду, надали пільгові кредити, але повернути їх фермери не в змозі, бо не можуть реалізувати вирощене. Знаю, що взяті кредити на весняно-польові роботи, будуть пролонговані. По Україні цифра непроданого зерна доходить до 1 млн тонн – залишку сільськогосподарської продукції. З одного боку – це добре, є продуктовий запас, з іншого – амбарні шкідники протягом тривалого часу зберігання можуть перетворити його у полову. Тому варто скористатися послугами нашого «Златодару». Іншого виходу нема.

Підсумовуючи хід зустрічі, Валерій Буркацький конкретизував плани Держагентства резерву України щодо ДП «Златодар», оприлюднив аспекти співпраці та партнерства з конкретними компаніями.

Що відомо:

  • Цьогоріч жнивна компанія, з огляду на кліматичні умови та розвиток озимих культур розпочалась на рівні минулого року – 6 липня
  • Станом на 9 липня обмолочено 92 га зернових культур (206 тон), середня урожайність склала 22,3 ц/га.
  • Ячменю озимого зібрано 22 га, що становить 7 % від площі посіву та середньою урожайністю 27,7 ц/га
  • Гороху зібрано 70 га – це 61% від площі посіву із середньою урожайністю – 20,7 ц/га

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).