Яким буде свято першого дзвоника у Золотоноші в умовах пандемії коронавірусу, чи сядуть школярі за парти восени та які умови ставить Міністерство освіти і які рекомендації викладає Міністерство охорони здоров’я – про це у розмові із заступником міського голови з гуманітарних питань Мар’яною Ніщенко для видання Золото. сіті.
– Як кандидат педагогічних наук, вчитель, мама, я твердо переконана: онлайн освіта ніколи не замінить живого спілкування викладача і учня. Разом з міським головою, директорами, колегами ми переконані: діти повинні бути в школі. Хоча навесні наші педагоги й намагалися організувати дистанційне навчання, дати школярам якісну освіту, але в повній мірі це ніколи не зможе замінити урок. Маємо рекомендації від Міністерства освіти та Міністерства охорони здоров’я щодо організації навчального процесу з 1 вересня. Оскільки Черкащина, у тому числі і Золотоноша, наразі перебувають у так званій «зеленій зоні», це означає, що новий навчальний рік стартуватиме за звичними нормами. Тобто, діти підуть до школи і сядуть за парти, – запевнила посадовиця.
Серед рекомендацій МОЗ Мар’яна Едуардівна озвучила такі:
- учні мають пересуватися школою у захисних масках;
- під час освітнього процесу в класі має бути не більше 10-15 осіб;
- заборонена кабінетна система: діти постійно перебуватимуть в одному приміщенні. У зв’язку з цим виникає питання навчання іноземних мов;
- актуальним залишається провітрювання та дезінфекція приміщень;
- задля дотримання санітарних вимог навчальні заклади повинні бути забезпечені дезінфікуючими засобами, масками і рукавичками. Це лягає на плечі адміністрації школи та керівництва міської ради. За попередніми підрахунками, на ці потреби потрібні значні суми.
За словами заступниці міського голови, Міністерство охорони здоров’я запропонувало 3 сценарії щодо організації навчального процесу у школах в умовах пандемії.
Перший. У класі має бути не більше 15 осіб. Два дні тижня навчається одна частина класу, решта – інші три. Хто сьогодні поза класним приміщенням, працює дистанційно. Такий варіант зовсім не прийнятний.
Другий. Вчитель перебуває у класі, діти – вдома. Форма навчання – дистанційна.
Третій. Двозмінне навчання з 8 до 19 години. Який вчитель витримає таке навантаження? Тобто, така схема вимагає додаткового залучення педагогічних кадрів, що теж нереально. Проте кожен із трьох запропонованих варіантів може і буде коригувати міська комісія ТЕБ та НС відповідно до епідеміологічної ситуації в місті.
– Ми не можемо допустити скупчення людей понад 50 осіб, – пояснює Мар’яна Ніщенко. – Святкування відбуватимуться у класних кімнатах. Переконана, наші директори та їхні заступники настільки креативні, що цей захід стане для всіх цікавим і пізнавальним. Можливий варіант свята на шкільному подвір’ї для першокласників, адже це для них – перший день у новій Країні Знань.
Відкритим залишається питання харчування школярів. Як організувати відвідування їдальні, куди поспішають діти на двох великих перервах між 2-3 і 3-4 уроками? Хоча у дошкільних закладах такої проблеми наразі не має