Нарада комунальних служб на старті останнього літнього місяця почалася із заслуханого звернення мешканки Золотоноші. Її прохання було спрямоване на ПрАТ «Янтарь». Громадянка, як представниця багатоповерхівки, просила зробити вимощення для їхнього будинку. Очільник «Янтаря» Володимир Гончар пояснив, чому це неможливо зробити в умовах сьогодення, проте перший заступник Золотоніського міського голови Олег Масло зауважив, що варто шукати не причини «чому ні», а способи задовольнити потреби жителів громади. Про це повідомляє видання Золотоноша.City.

— Все дуже просто: це наші люди і ми будемо слухати їхні скарги, прохання та пропозиції. І головне – будемо дослухатися і допомагати, – сказав Олег Михайлович.

Зрештою було обумовлено зустріч рівно за тиждень, куди мають намір прибути представники влади і обговорити усі проблеми з мешканцями багатоповерхівки та знайти шляхи їхнього вирішення. Особливо це актуально, зважаючи на те, що невдовзі у Золотоношу почнуть прибувати нові евакуйовані зі східних регіонів і комунальним службам стане більше роботи, яку попри все потрібно виконувати швидко та якісно.

До слова, щодо внутрішньо переміщених осіб. Варто зазначити, що всі громадяни України мають не лише права, але і обов’язки. Одним із них є необхідність дотримуватися правил і законів, а незнання останніх не звільняє від відповідальності за їх порушення. Заступник Золотоніського міського голови Олександр Флоренко акцентував увагу присутніх на тому, що дуже часто останнім часом можна помітити випадки, коли містом у пізню пору вештаються неповнолітні особи, які не мають права перебувати без нагляду на вулицях міста після 22:00, а також повинні перебувати вдома у період комендантської години.

Олександр Анатолійович навів у приклад нещодавній прецедент, коли чимала група неповнолітніх у дворі однієї із багатоповерхівок порушувала всі можливі норми етикету, вживаючи відбірну нецензурну лексику, гучно вмикаючи музику тощо. Поліція оперативно відреагувала на виклик і вже за кілька хвилин на порушників (а точніше, оскільки ті неповнолітні, то на їхніх батьків) складалися протоколи.

Слід зазначити, що чимала частка з них – саме приїжджі з прифронтових територій. У той час, як місцева влада та установи намагаються якнайкраще облаштувати умови та дотримання прав для вимушених переселенців, останнім також варто інтегруватися у життя громади, ознайомлюватися з її правилами та звичаями і пам’ятати – той чи інший статус не дає змоги безкарно нехтувати нормами і законами.

Те ж саме стосується і, м’яко кажучи, не надто люб’язно налаштованих до нас евакуйованих. Час від часу комунальні служби виявляють у місті (на сміттєвих баках, до прикладу) заборонену символіку. Простіше кажучи, дехто, попри українське громадянство, дуже вболіває за росію і висловлює це шляхом зображення у місті нацистської символіки агресорів та терористів. Якщо ви помічаєте щось підозріле, або ж натикаєтеся на подібні зображення – звертайся до органів правопорядку.

Як зазначила директорка ПП «Базис Плюс» Олена Козлова, подібні випадки (як малолітні хулігани, так і прихильники країни-агресорки) найчастіше стаються у тих місцях, де відсутні камери відеоспостереження. Зокрема молодь вже з’ясувала, які райони безпечні для їхньої «діяльності», а до яких краще навіть не наближатися. Вихід – збільшення кількості камер та зменшення кількості «сліпих зон». А також, можливо, варто замислитися над поновленням патрулювання у темну пору доби.

Попри дрібні негаразди, владці вже зараз починають обмірковувати найгірші варіанти розвитку подій і готуються до складної зими. Олександр Флоренко дав вказівку «Базис Плюс» активізувати обрізку проблемних дерев і займатися заготівлею дров. На його думку, у холодну пору цього року владі доведеться дуже активно допомагати малозабезпеченим громадянам і внутрішньо переміщеним особам. Олександр Анатолійович також зауважив, що наразі Україна дуже сильно залежить від зовнішніх надходжень, а у, скажімо, тих же США фінансовий рік починається лише у жовтні. Тому слід якнайкраще розраховувати усі видатки і заощаджувати фінанси. Попереду – серпень та вересень, які будуть дуже складними не лише на фронті, а і у тилу.

Очільник ТОВ «380 В» Владислав Восколович відзвітував про роботу у штатному режимі й отримав вказівку на заміну та встановлення освітлення у кількох пунктах громади – здебільшого, безпосередньо у самій Золотоноші.

Водночас не обійшлося і без дуже хороших новин, які останній тиждень просто-таки переслідують Благодатне. Спершу сільська команда провела футбольний поєдинок на відремонтованому стадіоні й здобула перемогу 4:2 над гравцями із Кропивни, а тепер, як розповів староста Дмитро Шевченко, вже майже все готове для того, аби розпочинав свою роботу поліцейський офіцер громади. Незабаром він приступить до виконання обов’язків у Благодатному, а через якийсь період часу ще один службовець візьметься за справи вже у Кропивні. Як зазначив Олег Масло, офіцера можна буде залучати також і до роботи у Золотоноші.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).