Відтоді як Золотоноша розширила свої кордони ставши територіальною громадою і збагатившись додатковими населеними пунктами, очільники міста і керівники служб перебувають у постійному пошуку варіантів взаємодії між містом і селом. Однією з таких ініціатив стала ідея мультидисциплінарного підходу – комплексне надання соціальних послуг для жителів, які віддалені від центру громади.
– У селах, які входять до нашої громади багато людей старшого й похилого віку. Їм не завжди зручно добиратися до міста заради оформлення картки в банку, підписання декларації з лікарем чи щоб відвідати перукаря. Ініціатива комплексних послуг орієнтована для зручності і комфорту саме мешканців віддалених сіл, – прокоментував нововведення перший заступник міського голови Олег Масло.
З 17 січня спеціалісти Золотоніського центру надання соціальних послуг розпочнуть роботу в громаді. Два рази на місяць до сіл приїжджатимуть психолог, фахівці, які ведуть сім’ї з низькою соціальною відповідальністю та діятиме послуга «представництво інтересів». Розпочнуть з Деньгів і Кропивни.
– Послуги спеціалістів безкоштовні для пенсіонерів, людей з інвалідністю, осіб, які потрапили у скрутні життєві обставини чи тимчасово втратили працездатність, багатодітних сімей та сімей з низькою соціальною відповідальністю, – розповідає очільниця Золотоніського центру надання соціальних послуг Людмила Неліна. – Окрім того до селян приїжджатиме перукар. Його послугами безкоштовно зможуть скористатися громадяни, які мають сукупний дохід менше двох прожиткових мінімумів. Для решти діятимуть соціальні ціни. Приміром чоловіча стрижка у перукарнях міста коштує від 80 до 120 грн. За нашим прейскурантом – 50 грн 90 коп.
Фахівці соціальної роботи ведуть супровід сімей з низькою соціальною відповідальністю, допомагають налагодити побут.
Послуга «представництво інтересів» включає в себе ведення переговорів від імені отримувача соціальних послуг, допомогу в оформленні або відновленні документів. Спеціалісти допоможуть написати заяву, заповнити декларацію, скласти акт оцінки потреб, зібрати копії, оформити виплати чи допомогу.
– Пенсіонери почесного віку зазвичай мають хронічні захворювання, деменцію, інші ускладнення. Часто рідні віддаючи всі сили й енергію не справляються з доглядом за близькими. Вони теж потребують підтримки, поради і навчання. Навички догляду за людьми похилого віку, консультації і дієві поради – теж нададуть наші спеціалісти. Здебільшого люди не знають, що можна взяти ліжко напрокат чи інші засоби пересування, які полегшать життя стареньким, – підкреслює Людмила Тіборівна.
Наразі спеціалісти складають графік візитів до сіл. І наголошують, хто матиме потребу в увазі певного спеціаліста чи інші питання стосовно роботи служби варто звернутися до свого старости. Таким чином працівники центру скорегують і відповідно сформують групи фахівців для кожного населеного пункту.