Золотоніські комунальники ще продовжують прибирати кладовища − як сільські, так і міські. З-поміж інших нагальних робіт саме ці вийшли на перший план, оскільки 9-10 травня – поминальні дні, пише Золотоноша.сіті
За словами директора ПП «Базис плюс» Олени Козлової, комунальна техніка переїхала на кладовища Кропивни, звідтіля вивозять сміття. Наводять лад і на цвинтарі села Щербинівка та допомогають мешканцям Крупського позбутися непотребу на Слобожанському похованні.
Разом із працівниками КП «Міськводоканал» паралельно йде прибирання міських кладовищ. І хоча, як зазначив директор комунального підприємства Сергій Кузнєцов, на цвинтарях Струнківки, вул. Миколи Негоди та Монастирська, а також на центральному вже вивезли по кілька вантажівок сміття, та ці роботи не можна вважати завершеними, бо люди продовжують прибирати могили рідних. На центральному кладовищі провели благоустрій споруди, де проходить церемонія прощання з померлими. Довкола висадили вічнозелені туї, пофарбували металеві конструкції та висадили квіти.
Як каже староста Кропивни, Маліївки і Щербинівки Олександр Кипич, нині на сільських кладовищах ідеальний порядок і наразі важливо його підтримувати, щоб наступного року знову не витрачати кошти та людські ресурси. Нині у селах старостату організований щомісячний вивіз твердих побутових відходів. Але, на думку очільника міні-громади, варто це робити частіше.
Яким чином укласти договори із сільським населенням, який тариф встановити та як оплачуватимуть послугу самотні пенсіонери з мінімальною пенсією?
− Правила благоустрою, що ухвалені депутатами міської ради і діють у місті, поширюються на всю Золотоніську громаду, − пояснив міський голова Віталій Войцехівський. – До людей-користувачів субсидій варто донести, що на отримання субсидійних виплат договір на вивезення ТПВ з комунальним підприємством не впливає. Субсидія буде нарахована і на цю послугу.
За пропозицією заступника міського голови Олександра Флоренка, старости уповноважені складати протоколи на порушників правил благоустрою громади і мають це робити. Зокрема щодо тих, хто спалює сміття та рослинні рештки, відмовляється укладати договір на централізований вивіз сміття або ж складує непотріб обабіч доріг та у лісопосадках.
За кошти міського бюджету закупили ще 10 великогабаритних контейнерів. П’ять із них планують встановити на території села Благодатне, ще три баки залишать для замовлень золотонісців, оскільки послуга індивідуального використання 7-кубової ємності стала практичною, надто у весняно-осінній період.