Про зміни у фінансуванні механізму отримання інсуліну хворими нашого міста – з вуст першого заступника міського голови Олега МАСЛА:
– Наразі у Золотоноші проживає близько 250 осіб, хворих на цукровий діабет (інсулінозалежних). Раніше вони отримували життєво важливий для них інсулін в аптеках міста, рецепти на нього виписували лікарі центральної районної лікарні. Оскільки наразі відбувається реформування вторинної ланки медицини, змінюється і механізм отримання грошей на ці потреби. Тобто, відтепер лікарня не може бути розпорядником коштів, тому міська рада має визначити його законодавчо, щоб компенсувати аптекам вартість ліків, які вони відпускають. Отже, для пересічних громадян у цьому плані практично нічого не зміниться, і ми зробимо все, щоб ці новації стали для них непомітними. Лише просимо людей, щоб, у першу чергу, звернулися до своїх сімейних лікарів з тим, що потребують інсуліну та якого виробника, адже існує велика кількість його типів. Один – допомагає, інший – ні. Тому це питання потребує систематизації.
На закупівлю інсуліну направлятимуться не лише субвенційні кошти з державного бюджету, а ще й додатково виділятимуться з місцевої казни. Адже, за попередніми підрахунками, тих грошей, що виділяє держава на придбання таких ліків, недостатньо. Будемо звертатися до місцевих депутатів, щоб вони пройнялися цією проблематикою і пішли нам назустріч. Але, перш за все, нам треба чітко знати кількість хворих, які потребують інсуліну, і скільки коштів необхідно на ці потреби.
Варто акцентувати увагу ще на одному моменті. У даному випадку ні в якому разі не йдеться про розголошення лікарської таємниці. Про свою хворобу пацієнт повідомлятиме лише лікарю-сімейнику, з яким у нього підписана декларація. А розпорядник коштів отримуватиме від медичних спеціалістів інформацію про кількість людей та об’єми і якість необхідних ліків, тобто, без імен і прізвищ.
Оскільки окремого відділу, який би відповідав за медицину, у структурі міськвиконкому немає, розпорядником коштів для фінансування закупівлі інсуліну у м. Золотоноша буде визначено виконком міської ради. Тим більше, подібні напрацювання ми вже маємо, забезпечуючи втілення в життя урядової програми “Доступні ліки”. Тому просимо мешканців міста з розумінням поставитися до цього питання і якнайшвидше подати заявки своїм сімейним лікарям, щоб у найкоротші строки систематизувати це питання. А ми звернемося до міських депутатів, щоб вони максимально швидко зібралися на сесійне засідання і ухвалили відповідне рішення.