У квитанціях за водопостачання і водовідведення, які золотонісці отримали в лютому, комунальне підприємство попередило споживачів про необхідність повірки квартирних лічильників води. Зазначалося, що повірку на точність обрахувань спожитих кубів власники повинні здійснити протягом 2-х місяців з часу отримання сповіщення. Про це повідомляє видання Золотоноша.City.

Такі нововведення збурили користувачів. Тому посадовці міської ради – секретар Наталія Сьомак, заступник міського голови Олександр Флоренко, начальник відділу прогнозування та розвитку громади Вікторія Остроглазова, начальник управління ЖКГ Артем Харін разом з директором КП «Міський водоканал» Сергієм Кузнєцовим – ініціювали зустріч з головами ОСББ та старшими багатоповерхових будинків, щоби пояснити і донести людям важливість та необхідність впроваджень.

Як пояснив Сергій Кузнєцов, діяльність його підприємства у сфері водопостачання регулюється Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.17. № 2119-VIII.

Цим Законом передбачено, що у кожному багатоквартирному будинку нарахування та розрахунки повинні проводитись згідно з показами вузла комерційного обліку, яким є загальнобудинковий лічильник. Закон про комерційний облік передбачає відповідальність за не встановлення загально будинкових приладів обліку: на підприємство накладається штраф. Їх встановлення дасть можливість контролювати витрати води у будинку. Таким чином, з одного боку, встановлення комерційного вузла обліку є обов’язковою вимогою законодавства, а з іншого – встановлення КВО має поглибити суспільне розуміння того, що вода – найважливіший ресурс на Землі і нам слід використовувати її ощадливо та зменшувати витоки внаслідок протікання кранів, бачка унітазу.

Нині із 111 золотоніських багатоповерхівок загально будинкові лічильники встановлені у 22. Піонерами у цьому напрямку стали жителі будинку №30 на вул. Шевченка.

Придбання комерційних вузлів обліку води у ці будинки, витрати на їх встановлення лягли на міський бюджет. Лише мешканці одного багато квартирника по вул. Шевченка, 211придбали його за власні кошти.

Після введення в експлуатацію загальнобудинкових лічильників у «Міськводоканалі» стикнулися з виникненням різниці між показниками – загального і сумарного поквартирних. Цю різницю надавачі послуг стали розділяти між усіма споживачами відповідно до кількості спожитої води та згідно із формулою Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (комп’ютерний розподіл згідно з формулами, визначеними чинним законодавством). Такий підхід знову ж таки викликав невдоволення у сумлінних платників: чому вони мусять платити за хитрого сусіда…

Нині назріла потреба у перевірці правильного нарахування спожитої води квартирними вузлами обліку. Повірку вони повинні проходити 1 раз на 4 роки згідно з паспортом лічильника.

– Якщо ж ваш лічильник використовується 10 років і більше, його треба замінити, бо він елементарно зносився та може мати метрологічну похибку, і тому є ймовірність, що не пройде повірку у «Черкасистандартметрологія», – пояснив директор. У 2019 році під час повірки 40 лічильників лише 5 виявилися придатними для подальшого використання.

За його словами, мешканці будинку №7 на вул. Соборна вирішили придбати електронні лічильники з автоматичною передачею показників. Ці «розумні» вузли обліку працюватимуть без щомісячного поквартирного обходу контролерів.

– На всій території України повірка лічильників – платна послуга, і розцінки нашого підприємства не найвищі, – додав Кузнєцов. – Демонтаж, монтаж, транспортування до обласної калібрувальної лабораторії ДП “Черкасистандартметрологія», у підприємстві коштує 984 грн з розрахунку демонтажу лічильника (зі складанням акту та розпломбуванням) – 488 грн, монтажу лічильника (опломбування та складання акту) – 496 грн. Демонтаж старого лічильника та одночасно монтаж нового лічильника (з опломбуванням) – 564 грн. Якщо власник лічильника – абонент – самостійно здійснює демонтаж-монтаж, при цьому обов’язково має бути присутній контролер водоканалу, який документує це в актах та пломбує лічильник після монтажу. Вартість перевірки правильності лічильника (з опломбуванням) коштує 200 грн та оплачується лише 1 раз абонентом.

Ціна ж нових лічильників стартує від 600 гривень. Виготовлені у 2022 році дешевші, у 2024 – ціна зросла.

Щоби повірка лічильників пройшла менш дискомфортно для споживачів і не була менш фінансово затратною, владці заручилися підтримкою приватного товариства «Янтарь», що надасть послугу демонтажу і монтажу за 400 гривень (по 200грн кожна). Але за присутності контролера, який заактує показники і зніме пломбу чи опломбує встановлений лічильник (1 лічильник 200 грн, при збільшенні квартир до 5 ця послуга контролера буде здешевлена ). Сергій Кузнєцов пообіцяв розглянути пропозицію присутніх щодо одночасного зняття лічильників у кількох квартирах одного під’їзду. У квитанціях за лютий-березень буде вказана дата останньої повірки лічильника кожного споживача.

Як вплинути на тих, хто бойкотуватиме повірку власного вузла обліку?

– Після процедури повірки старих та встановлення нових лічильників і за умови різниці показників на загальнобудинковому комерційному вузлі обліку – нарахування будуть здійснені на тих власників, чий лічильник не проходив повірку (згідно з Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг), – пояснив директор.

Посадовці відповіли на ряд конкретних запитань, що виникли у ході розмови. Процес повірки квартирних лічильників триватиме до 1 вересня, не протягом 2-х місяців як «Водоканал» оголошував спершу.

Як нараховується плата за воду без лічильника?

Норма споживання холодної води на одну особу становить від 3,6 до 6,9 м куб. (залежить від характеристики будинку приватний сектор чи багатоповерхівка, тільки вода чи водовідведенні та ін). В Україні закладом, що розробляє норми споживання холодної води є ДП “Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства”, затверджують їх органи місцевого самоврядування.

Повірка газових та електролічильників давним-давно стала для нас нормою. Вартість повірки цих приладів включена до тарифу згідно з державними програмами та ціноутворенням (ст.17 п.4 закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність»). Таким же узвичаєним порядком КП «Міськводоканал» хоче зробити і повірку вузлів обліку води. Що в цьому незвичного?

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).