15 вересня 2023 Кабінет Міністрів України схвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року, а також операційний план до неї на 2023-2025 роки.

Одним з проявів нерівності у нашому суспільстві є нижча оплата праці жінок у порівнянні з чоловіками. І хоча останнім часом ця різниця скорочувалась і станом на 2021 рік склала 18,6%, війна рф проти України суттєво ускладнила будь-який наш поступ у розвитку, зокрема, й за цим напрямком.

Органи місцевого самоврядування традиційно розглядаються як  найближчі до людини та як такі, що мають потенціал ефективніше регулювати процеси, що стосуються інтересів жінок і чоловіків, зокрема й економічних. Тому у Стратегії подолання гендерного розриву передбачені напрями роботи, за які, за згодою, відповідає місцевий рівень.

Для цього місцеве самоврядування власними зусиллями, та/або залучаючи ресурси громадських/міжнародних організацій, може:

  • проводити навчальні заходи для роботодавців щодо застосування принципів розширення прав і можливостей жінок;
  • заохочувати проведення гендерних аудитів, складення планів дій із забезпечення гендерної рівності,
  • запровадження гендерних квот в органах управління та на керівних посадах,
  • проведення під час здійснення відбору кандидатів на посаду тестувань, під час яких комісії з відбору невідома стать шукачів роботи (“сліпі” тестування),
  • виділення ресурсів для стимулювання кар’єрного зростання жінок,
  • розроблення внутрішніх (на рівні роботодавця) механізмів реагування на випадки гендерної дискримінації, у тому числі в оплаті праці, та насильства за ознакою статі у трудових відносинах,
  • проводити конкурси з дотримання принципів гендерної рівності роботодавцями та інформаційних заходів для привернення уваги громадськості,
  • долучатись до інформаційної кампанії «Звісно, зможеш» для подолання стереотипів і посилення ролі жінок у повоєнній відбудові, залучати до участі у проведенні інформаційної кампанії журналістів, представництво громадських організацій, проводити тематичні відкриті уроки та лекції у навчальних закладах.

Служба у справах дітей, сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Золотоніської міської ради є учасником інформаційної кампанії «Звісно, зможеш», метою якої є подолання стереотипів і посилення ролі жінок у повоєнній відбудові.

В умовах воєнного стану, роботодавці можуть пройти навчання щодо застосування принципів розширення прав і можливостей жінок, відвідавши сайт Бізнес.Дія за посиланням https://business.diia.gov.ua/ . У розділі Кейси та новини/ Ініціативи завжди актуальні новини  для підприємців про можливості для розвитку власної справи – грантові та навчальні програми, корисні вебінари та багато іншого.  Також тут можна ознайомитися з історіями успіху простих людей, які розпочали свою власну справу, прослідкувати шлях бізнесу, невдачі та перемоги, що надихають інших.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).