«Мені сниться навдивовижу однаковий сон: з висоти пташиного польоту я бачу хлібне поле. Воно ледь – ледь починає половіти. З вишини здається безкраїм. Аж там під горизонтом видніється темна стрічечка дерев. Слабкий вітерець немовби розчісує буйне колосся, що не встигло набратись зерна. Але воно прекрасне і зворушливе, як вагітна жінка». Такими словами, з безмежною любов’ю до поля розпочинає свою книгу «Золотоніщина аграрна в цифрах та постатях» Володимир Побиванець.
Аграрії Золотоніщини знають Володимира Григоровича, як високоосвіченого фахівця сільського господарства. Золотонісці пізнали його як письменника, лірика в літературному доробку якого книги: «Як мило бути тільки вдвох», «Розповіді під вишнею», «Наш рід добрий на плід», «Люди землі», «Веселка над явором». Повертаючись до витоків своєї професії він написав книгу «Золотоніщина аграрна в цифрах та постатях». Це ґрунтовна праця, в якій зібрана агрономічна історія Золотоніщини, вона є історико-краєзнавчим нарисом про історію селянства. Пропрацювавши десятки років в аграрній галузі, автор зробив аналіз власної практичної діяльності, досвіду спілкування та взаємодії із трударями і тривалими науковими пошуками. Ця книга є першою книгою, яка допомагає вивчити надзвичайно складну і неоднозначну в історіографічних оцінках проблематику, досі не вивчену фаховими істориками та краєзнавцями регіону.
Статистичні та історичні дані переплітаються з особистими спогадами спілкування автора-агронома з селянами, керівниками сільськогосподарських підприємств. Автор пише: «Я прагнув відтворити на папері основні віхи у розвитку сільського господарства Златокраю, згадати звичайних трудівників і керівників господарств, чиї справи гідні того, щоб про них пам’ятали».
Світлини, розміщені в книзі, надані автору із фондів Золотоніського краєзнавчого музею ім. М. Пономаренка. На них багато хто зможе впізнати своїх родичів, близьких та знайомих.
Прочитати книгу В. Побиванця «Золотоніщина аграрна в цифрах і постатях» бажаючі можуть у Центральній бібліотеці для дорослих та дітей та в сільських бібліотеках Золотоніщини.