2 червня в м. Київ відбулася щорiчна конференція “Жiнки в полiтицi: сила в єдностi”, яка зібрала депутаток, представниць органів місцевого самоврядування, громадського сектору. Золотоношу на конференції представила Валентина Боченкова – депутат міської ради.
Проведено три дискусiї: “Роль місцевих рад у просуваннi гендерної рiвностi: досвiд роботи депутатських груп на мiсцевому та нацiональному рiвнях; “Гендерний вимiр в освiтi: можливостi для мiсцевих рад”; “Жiнки в авангардi медичної реформи: як досягти змiн на мiсцевому рiвнi”. Елiсон Кларк, тренерка та експертка Жiночої демократичної мережi (Вашингтон, США) презентувала американський досвiд розширення прав i можливостей жiнок в полiтицi.
Вiтальними промовами вiдкрили конференцiю Марi Йовановч, Надзвичайний i Повноважний Посол США в Україні; Велерi Даулiнг, директор Жiночої демократичної мережi, Вашингтон; Eшлi Бругеман, керiвник програм Жiночої демократичної мережi, Вашингтон; Любов Майборода, голова ГО “Українська жiноча демократична мережа”.
Модераторами панельних дискусій були яскраві, відомі особистості, які активно приймають участь в суспільно-політичному житті України, творять сьогодення нашої країни, розбудовуючи демократичні інститути громадянського суспільства, зокрема в гендерній площині.
Так, першу панельну дискусію «Роль місцевих рад у просуванні гендерної рівності: досвід роботи депутатських груп на місцевому та національному рівнях» провели: Ірина Суслова, народна депутатка, Голова підкомітету з питань гендерної рівності та недискримінації Комітету Верховної Ради України з прав людини, Ірина Славова, депутатка Мелітопольсокої міської ради, координатора Південного регіону ГО «Українська жіноча демократична мережа», Олена Єна, директор програми жіночого лідерства Національного демократичного інституту, Денис Ковриженко, старший радник з юридичних питань Міжнародної фундації виборчих систем.
Друга панельна дискусія була присвячена темі гендерного виміру в освіті та можливостей в цій площині для місцевих рад. В цій секції своїм баченням освітянських проблем та шляхами їх вирішення ділилися Альона Шкрум, народна депутатка, Голова підкомітету з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, членкиня між фракційного об’єднання «Рівні можливості»; Олена Костенко, заступник керівника робочої групи з гендерних питань Міністерства освіти та науки України; Інна Ящук, депутатка Хмельницької обласної ради, голова постійної комісії з питань освіти, Ганна Давиденко, депутатка Вінницької міської ради, координатора центрального регіону ГО «Українська жіноча демократична мережа».
Третя дискусійна платформа включала в себе обговорення питання медичної реформи та трансформаційних змін медичної галузі на місцевому рівні. Своїм баченням реформування медичної сфери ділились: Уляна Супрун, в.о.міністра охорони здоров’я України, Любов Майборода, головна спеціалістка департаменту охорони здоров’ я Черкаської міської ради, Оксана Савчук, секретар Івано-Франківської міської ради, координатора Західного регіону ГО «Українська жіноча демократична мережа», Вікторія Покоєвчук, управління охорони здоров’я Рывненської міської ради.
Під час візійної сесії конференції, досвідом реалізації гендерних можливостей на місцевому рівні поділилась депутатка Чигиринської міської ради, голова постійної комісії з соціально-гуманітарних питань, депутатської діяльності та етики Світлана Гречанюк-Самойлова.
За результатами дискусійних панелей були прийняті три Резолюції,що стосуються освітніх питань, медичної галузі та гендерної рівності. Зокрема наголошено, що сьогодні Україна за рівнем представництва жінок у парламенті посідає 144 місце в світі. Частка жінок у Верховній Раді становить лише 12,3%, в обласних радах – 15%, у районних радах – 24%. Однією з типових є така закономірність: чим більший обсяг ресурсів перебуває у віданні органу влади і чим вищою є його роль у формуванні та реалізації політики, тим меншою є частка жінок у ньому. Всі ці тенденції викликають занепокоєння. Державі необхідно відігравати більш активну роль у виправленні цієї ситуації. Механізми розширення участі жінок у політиці мають бути запроваджені не пізніше ніж за рік до наступних чергових виборів народних депутатів України 2019 року та чергових місцевих виборів 2020 року, як це рекомендовано Венеціанською комісією.