У Золотоніському міському центрі соціальної допомоги відкрили відділення соціально-медичної реабілітації для осіб з інвалідністю. Що охопить послугами з фізичної та психологічної реабілітації близько 190 дітей, в тому числі й з інвалідністю. А також 325 дорослих осіб, які потребують реабілітації.

Цей проєкт – поєднання соціальної та медичної складової в єдине ціле. Загальна вартість проєкту майже 1 млн грн, з яких 428 тисяч гривень кошти Фонду,  решта – кошти місцевого самоврядування.

Голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук зауважив, що такий Центр – успішний кейс для прикладу іншим районам області.

– Такі соціальні проєкти популярні та важливі для людей з інвалідністю не лише з Золотоноші, а й інших районів. Жителі Золотоноші матимуть змогу відвідувати відділення безкоштовно за призначенням лікаря. Разом із соціальними перевезеннями на Черкащині та роботою гончарної майстерні цей проєкт стає цілісним реабілітаційним комплексом.

Майстерня успіху «Моє здоров’я – моє майбутнє» складається із чотирьох локацій:

  • кімнати, де проходитиме відновлення після інсультів та поновлення навичок ходьби, тобто, тренування рук і ніг – парези;
  • великого залу лікувальної фізкультури за методикою Київського реабілітаційного центру «Самотужка»;
  • локації, призначеної для адаптації дітей та осіб з інвалідністю, які мають психічні та інтелектуальні вади;
  • кімната психологічного розвантаження.

– Тепер не потрібно буде особі з інвалідністю їхати в інший регіон за професійною допомогою. Разом з соціальними перевезеннями на Черкащині та роботою гончарної майстерні цей проєкт полегшить життя тим, хто найбільше цього потребує, – говорить Віта Миколаюк, директорка Фонду родини Нечитайло.

Половину коштів забезпечила Золотоніська міська рада.

– У нас навіть зростає престиж професії соціального працівника. І мені приємно, що в нас відкривається такий центр. Тепер наше завдання – цінувати цих людей, підтримувати. Будемо продовжувати роботу в тому ж напрямку, – зазначив міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський.

За словами Руслана Чикала, директора Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації, Фонд співпрацює із адміністрацією вже майже 5 років. Протягом цього часу у соціальну сферу Черкащини Фондом інвестовано майже 7 млн грн. Спільно  встигли реалізувати низку важливих соціальних проектів.

Один із напрямків – забезпечення соціальним перевезенням, на сьогодні придбано вже 6 автомобілів для перевезення людей із інвалідністю. Розвивають також так звані «Університети третього віку», які збільшують можливості соціальної адаптації.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).